В Івано-Франківській ОВА розглянули проблемні питання запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми

Політика, Суспільство

Під керівництвом заступниці голови обласної державної (військової) адміністрації Людмили Сірко відбулося оналайн-засідання Міжвідомчої ради облдержадміністрації з питань сім’ї, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми.


Про це пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківську ОВА.


Участь у його роботі взяли фахівці структурних підрозділів обласної державної (військової) адміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, правоохоронних органів та благодійної організації «Благодійний фонд «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ», територіальних громад та районних державних (військових) адміністрацій.


Головною метою заходу було посилення роботи суб’єктів взаємодії з питань протидії торгівлі людьми, запобігання домашньому та гендерно зумовленому насильству, а також забезпечення надання якісних соціальних послуг постраждалим особам.
«Обласна, районні державні (військові) адміністрації, територіальні громади працюють над напрямами щодо запобігання негативним випадкам домашнього насильства, торгівлі людьми, оскільки це ті негативні випадки, яким важливо запобігати. Це є важливі напрями державної політики», – зазначила Людмила Сірко.

Людмила Сірко подякувала громадським організаціям, благодійним фондам за підсилення роботи притулків, центрів, які дбають про людей, що постраждали від домашнього насильства. А також наголосила на важливості роботи виїзних мобільних груп соціально-психологічної допомоги сім’ям, які постраждали від домашнього насильства (в нашій області їх працює 15), проведенні якісної інформаційно-консультаційної роботи із такими сім’ями та безпосередньо із кривдниками, реєстрації відповідних заяв про випадки насильства. Обговорили питання організації заходів щодо запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.


Йшлося про реалізацію державної політики з питання запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.


Мовилося й про функціонування мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі в області, результати моніторингових візитів до суб’єктів реалізації державної політики у сфері запобігання домашньому насильству та заходи реагування, які вживаються.


Підсумовуючи захід, зауважувалося, що зустрічі такого формату сприяють покращанню механізму взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, а також сприяють обізнаності населення стосовно наявних послуг та механізмів захисту від протидії торгівлю людьми. За результатами засідання буде розроблено рекомендації для місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування щодо покращення роботи з вищезазначених питань.


Довідково

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про протидію торгівлі людьми» торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.


Тому, якщо хтось із знайомих потрапив у ситуацію, коли: позбавляли вільного пересування та спілкування з родиною, відібравши документи; пообіцяли добре оплачувану роботу (за кордоном чи в Україні), а потім не заплатили обіцяних грошей; примушували відробляти неіснуючі борги; незаконно утримувались або перебували в полоні, і таким чином могли бути використані у збройному конфлікті; втягнули у злочинну діяльність шляхом примусу, шантажу або насильства є підстави вважати, що дана особа стала жертвою торгівлі людьми.


Законодавством України таким особам гарантується комплексна допомога (психологічна, соціально-педагогічна, соціально-медична, юридична, допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації, тощо), виходячи з особистих потреб постраждалої особи в тому числі і одноразова матеріальна виплата.


Більш детальну інформацію можна отримати, звернувшись до департаменту соціальної політики облдержадміністрації (м. Івано-Франківськ, вул. Л. Курсаба, 2 (кабінет № 12), за телефоном: (0342) 75-24-67.


Переглядів: 418