Ці 7 ознак підказують, що варто замислитись про пошук нового місця роботи
Інколи усі обставини говорять про те, що прийшов час змінити місце роботи.
Звільнятися або не звільнятися — ось у чому питання. Щоб вам було легше вирішити цю проблему для себе, розповідаємо про сім тривожних сигналів, які говорять про те, що зміна роботи може бути найкращим виходом із ситуації.
Ідеальний варіант роботи — це коли ви ходите на неї, як на свято. Для вас не є проблемою прийти раніше або затриматися ввечері на кілька годин. Адже ви обожнюєте цю справу і не уявляєте своє життя без неї. Але так щастить не завжди. Навпаки, багато людей звикли працювати так: вони судомно чекають на понеділок, а потім весь тиждень мріють, щоб швидше прийшов вечір п’ятниці. Щоранку силоміць тягнуть себе у офіс і цілий день чекають якнайшвидшого закінчення робочого дня. І це замкнуте коло, з якого потрібно негайно вибиратися.
Ось сім тривожних сигналів, які свідчать про те, що вам, найімовірніше, слід замислитися про заміну місця роботи.
“Перевалочний пункт”, на якому ви занадто затрималися
Трапляється, що у вас усе вдається на роботі, вже є якісь досягнення. І зарплата влаштовує. Але ви самі не розцінюєте це як успіх, як цінний результат вашої діяльності. Швидше відчуваєте, що для вас це перевалочний пункт. Поки ви тут відсидитеся, а ось потім знайдете класну роботу. Але пізніше, а зараз і така підійде. Минає рік, а, можливо, 5-10 років, але усе як і раніше. Стоїте на одному місці. Більш молоді колеги йдуть вгору, а ви лише плануєте у недалекому майбутньому зайнятися кар’єрою.
Озираєтеся і розумієте, що витратили тисячі годин на роботі, яка не подобається, заробляючи на ковбасу і відпочинок раз на три роки. А могли б стати успішним професіоналом у своїй улюбленій справі. Але, на жаль, час минув.
Здоров’я погіршилося, у вас постійно немає сил
На роботі суцільний стрес. У вашій аптечці зібралася колекція таблеток від головного болю і ще безліч різних медикаментів. Від сидячого положення 24/7 ниє спина, від постійних дедлайнів смикається око. А після трудового дня ви тягнете виснажене тіло до дивана. І більше вже ні на що не здатні.
Не мучте себе. Адже здоров’я завжди важливіше. Якщо робота підриває ваші фізичний і психологічний стани, це вже небезпечно. Професійне вигоряння може призводити до тривалих депресій. І не кажіть, що ВООЗ не попереджала.
Думки про роботу навівають смуток і апатію
Якщо ви не можете згадати хоча б одну позитивну думку про роботу і вас просто усе дратує, то це вже привід замислитися.
Ви не маєте бути нещасними третину свого життя і згадувати про посмішку тільки наприкінці робочого тижня. На роботі важливо відчувати емоційний підйом, радість від того, що ви робите. А якщо вранці з сумом у очах ви п’єте каву і розумієте, що ваше життя таке ж гірке, то це добровільне катування.
Ви не зростаєте у професійному сенсі
Поступово настає стан плато, коли усе є стабільним. Ви відчуваєте, що досягли максимуму на цій посаді. Застрягли на місці, нічого нового не дізнаєтеся, не розвиваєтеся. Живете днем бабака, автоматично виконуєте день у день одні й ті ж самі робочі процеси. Не зростаєте відносно себе. Вас пригнічує цей стан стагнації. Ви дедалі частіше розмірковуєте про те, чи правильно обрали професію.
Швидше за все, ваші ресурси і можливості на цьому місці вичерпали себе. Варто рухатися далі.
Ви не відчуваєте значущості своєї роботи
Коли займаєшся улюбленою справою, виникає дуже важливе усвідомлення своєї місії. Людина розуміє, для кого і навіщо вона це робить. Бачить, що віддає свою енергію і сили для людей, світу.
А ви відчуваєте, що ваша справа вас тільки спустошує. Друзі, не варто тішити себе виправданнями, що усі так працюють. Ми усі хочемо бачити результат своєї праці. Якщо ваша діяльність не запалює, не змушуйте себе терпіти.
Ви ніколи не робите більше, ніж потрібно
Коли ви ненавидите свою справу, то робите рівно стільки, скільки треба. Виконуєте робочі обов’язки, стиснувши зуби і з відчуттям нудьги або навіть ненависті. Ви ніколи не зможете перестрибнути більш високу планку, тому що не горите цією роботою.
Ваші діти почали переймати ваші негативні установки
Діти завжди цікавляться справами дорослих. Вони вбирають усе зі свого оточення. Потім починають будувати свої життєві і кар’єрні плани.
Батьки, які працюють на ненависній роботі, можуть дати своїм дітям тільки негативні установки: “працюй заради грошей, потерпи”, “без зв’язків все одно не вийде”, “для старту потрібен великий капітал”, “щоб стати заможним, потрібно працювати до знемоги”.
Ви можете викликати у своєї дитини асоціації з втомою, роздратуванням, зривами, відсутністю часу, постійним “треба”. Або з задоволенням, гнучкістю, участю, посмішкою, спокоєм. І якщо це не другий варіант, то ви надаєте своїй дитині ведмежу послугу.
Якщо ви не вкладаєте душу у справу і не розвиваєте свій потенціал, то не зможете зростати по кар’єрних сходах і ще краще заробляти. Тут працює закон: більше віддаєш — більше отримуєш. Багатство приходить через любов. І свою роботу потрібно любити.
Найкраще обирати професію, бізнес, які відповідають тільки вашим власним бажанням. Лише ви знаєте, що вам дійсно потрібно. Якщо важливий гнучкий графік, то шукайте такі умови. Якщо не хочете цілий день сидіти за комп’ютером, то знайдіть рухливе заняття. Важливо вчасно піти з остогидлої роботи. Краще приділити час пошуку справи, яка буде вам подобатися, ніж схаменутися вже на пенсії. Адже тоді вже буде дійсно пізно.
Переглядів: 698