Користь і шкода горіхів для організму жінок
Які горіхи небезпечно їсти жінкам.
Продукт, який був популярний у людей ще до нашої ери. Він був обов’язковою складовою частиною страв царського застілля. Ним лікувалися. З його допомогою жінки досі роблять омолоджуючі маски. Він надає сили і активізує роботу головного мозку. Все це — горіх. Неважливо який — на різних континентах і в різних країнах свої горіхи: волоські, фундук, кедрові, бразильські, кеш’ю, арахіс, мигдаль і багато інших.
У таких горіхах, як волоський, кедровий, арахіс, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, міститься значна частина таблиці Менделєєва, причому найпотрібніші і корисні для людського організму речовини. Ненасичені кислоти, вітаміни, мікроелементи, рослинний білок — є в кожному вигляді горіхів. Вони сприяють профілактиці серцево-судинних захворювань, покращують пам’ять і увагу, продовжують молодість організму на клітинному рівні.
Дослідження вчених постійно доводять, що вживання горіхів безпосередньо пов’язане з поліпшенням здоров’я. Так, одне з досліджень, в якому взяли участь понад 800 000 учасників з різних країн, показало, що такі горіхи, як пекан, є антиоксидантами і знижують ризик розвитку онкопатологій. А вміст поліненасичених жирів допомагає зниженню холестерину.
Однак ті ж вчені попереджають, що абсолютно корисних продуктів не буває. Особливо, якщо не знати заходи в їх вживанні. Наприклад, всі горіхи калорійні, тому поїдання їх у великих кількостях, безумовно, позначиться на вазі. Легше її набирають жінки, бо вони більше ніж чоловіки схильні до повноти. Але це не найбільша небезпека. Так, мигдаль містить у своєму складі синильну кислоту, що викликає отруєння. Але для цього потрібно з’їсти дуже багато цього горіха. Не менш шкідливий надлишок мускату, до складу якого входять дуже небезпечні речовини. Переїдання мускатного горіха викликає галюцинації, отруєння і навіть кому.
Мускат — одна з популярних спецій, яку жінки використовують в кулінарії. Але додають його у вигляді порошку на кінчику ножа. Якщо ж переборщити з цією спецією, або того гірше — додати в кулінарний виріб багато мускатних горіхів (в добу людина без побоювань може з’їсти не більше трьох ядерець) — це викличе скачки тиску, аритмію, м’язову слабкість і навіть загальмованість мови. До речі, є люди, для яких мускат в принципі протипоказаний. Якщо після вживання виробу з цією горіховою спецією ви відчуваєте себе не дуже комфортно, назавжди відмовтеся від вживання мускату.
Годуючим жінкам взагалі не рекомендується їсти волоський горіх. Це може викликати лактостаз — застій молока в протоках молочних залоз. У волоському горісі дуже багато жирів, це сприяє загустінню молока настільки, що воно не проходить через протоки.
У продажу ніколи не буває сирих горіхів кеш’ю, і цьому є наукове пояснення. Між оболонкою горіха і шкаралупою, в якій він міститься, знаходиться дуже їдка речовина, іменована кардол. Попадання її на шкіру викликає хімічний опік і алергічну реакцію. Тому перед відправкою в торговельну мережу горіхи обережно витягують зі шкаралупи і обсмажують. При термообробці кардол руйнується.
Горіхи — найсильніші алергени через високий вміст в них білка. Найбільше його в арахісі. За даними ВООЗ, арахіс викликає до 75 відсотків алергенних реакцій. Людям, схильним до алергічної реакції, краще взагалі його не їсти. Небезпечний він і для жінок, які страждають варикозом і тромбофлебітом. Жирний арахіс сильно згущує кров, тому при подібних захворюваннях це може викликати закупорку вен.
Дуже корисні кедрові горіхи. Кедр не росте поблизу автотрас і промислових підприємств, тому його плоди можна вважати найбільш екологічно чистими. Ці горіхи практично нікому не шкодять. Але їсти їх потрібно відразу після вилучення зі шкаралупи. Річ у тім, що при зіткненні з сонячним світлом і киснем ядра цих плодів втрачають безліч корисних речовин і стають прогірклими. Такі горіхи непридатні в їжу.
Жінкам з їх частими проблемами з тиском, високим рівнем холестерину і зайвою вагою особливо слід остерігатися бразильського горіха. Він лише загострить їх. Крім того, в бразильському горісі міститься афлотоксин — отруйна речовина, що руйнує клітини печінки.
Але навіть цей горіх в невеликих кількостях — не більше двох-трьох ядерець — не заподіє шкоди нікому. Дотримуйтесь у всьому міру.
Переглядів: 483