Особливості догляду за кішкою, яка досягла похилого віку

Наука

Після досягнення похилого віку у кішки з’являються нові потреби й бажання, і саме тому дуже важливо приділяти підвищену увагу догляду за вашим вихованцем в період його старіння.

Середня тривалість життя здорових доглянутих кішок становить 15-20 років, більш того, тварини, яких тримають у квартирах, можуть жити значно довше.

В організмі старіючої кішки відбувається ряд змін, які неможливо запобігти. Їх можна лише згладити хорошим доглядом і своєчасним лікуванням.Ознаки похилого віку з’являються на кішках приблизно в сім-вісім років. Помітною ознакою старості кішки є зменшення підшкірного жирового шару на спині й біля очей кішки. Кішка починає виглядати більш худою і висохлою. З віком різні природні функції організму в’януть, регенерація клітин значно знижується, обмін речовин і гормональний баланс починають сповільнюватися і змінюватися. Потреби кішки в мінералах і вітамінах з віком теж змінюються. Саме тому потрібно намагатися годувати літніх кішок такими кормами, які виготовлені спеціально для тварин «у віці». Тому, що нюх старіючої тварини теж погіршується, її апетит теж може знизитися, тому що ці дві функції сильно взаємопов’язані.

Харчування.

Годувати старіючу кішку краще частіше, ніж 2 рази на день, хоча б 3-4 рази в день і порції мають бути трохи менше звичайного. Але загальний обсяг їжі за день повинен залишатися приблизно таким же. Якщо у кішки проблеми з зубами, то їжу краще подрібнювати, щоб кішка не відмовлялася від їжі. Також в старості кішки часто вередують і змінюють свої смаки, тому потрібно бути готовим до того, що тварина зажадає якийсь незвичайний корм або почне їсти те, від чого раніше відмовлялася. Обов’язковим в старості стає прийом вітамінів.

Імунітет.

Наближення старості вимагає більш дбайливого ставлення до вихованця. У літніх кішок помітно знижується імунітет. У зв’язку з цим вони сильніше, ніж молоді особини, схильні до впливу інфекцій. Старіючих кішок не рекомендується випускати на вулицю. Їх слід берегти від переохолоджень в умовах квартири.

Фізична активність.

Грати з літньою кішкою можна і навіть потрібно, для підтримання фізичної активності й здоров’я, але потрібно враховувати, що кістки й суглоби кішки стали крихкими й стрибок з шафи може виявитися фатальним, тому стежте, щоб кішка стрибала з висоти якомога менше.

Догляд за шерстю.

Більш ретельним повинен стати догляд за шерстю. Шерсть старих тварин втрачає колишній блиск і шовковистість, на ній часто утворюються ковтуни. У деяких кішок з’являється сивина і залисини. Господареві необхідно стежити за волосяним покривом вихованця: розчісувати й вистригати ковтуни. Під час цих процедур легко виявити новоутворення на шкірі кішки й вчасно звернутися до лікаря для їх лікування. Кішки дуже охайні й чистота шерсті впливає на загальний психологічний стан кішки. Тому, якщо кішка менше вилизується, допоможіть її підтримувати чистоту, вичісуйте її, вологою ганчірочкою протирайте очі, вуха, мордочку, особливо біля рота. Коли кішка чиста і доглянута, вона відчуває себе позитивно, а недоглянута шерсть діє на неї гнітюче.

Зуби

Регулярний огляд зубів, ясен і ротової порожнини літньої кішки також обов’язковий, тому що тут практично завжди виникають проблеми. Запальні процеси в порожнині рота можуть розвинутися від стоматиту. У тварин їх викликають відкладення зубного каменю або карієс. Запущений стоматит і відмова у зв’язку з ним від їжі часто стає причиною загибелі кішок. Якщо у кішки немає апетиту, і вона менше їсть, то потрібно звернутися до ветеринара для проведення необхідних процедур.

Регулярний огляд порожнини рота, очей, вух кішки повинен бути обов’язковим!

Кігті старіючої тварини теж не колишні. Кішка вже не може повністю затягувати кігті, тому вони можуть зачепитися об фіранки, килим, одяг або подушку. Господар в цій ситуації може поспішити на допомогу улюбленцю й обережно обстригти його кігті відповідним інструментом, але якщо не наважиться, то ветеринар може допомогти.

Сечостатева система.

Так само одним з ознак наближення старості вихованця є сечовипускання в недозволених місцях. Подібні “непорозуміння” мають вагомі причини. Кішки» паскудять, де попало”, якщо їх турбують болі. Вони можуть виникати при сечокам’яній хворобі, запаленнях і пухлинах сечостатевої системи. У кішки з’являється помилкове уявлення, що сидіння на туалетному лотку викликає біль. Тому вона справляє нужду в різних місцях, намагаючись знайти у квартирі куточок, де сечовипускання не буде болючим. Такий симптом повинен стати сигналом господареві для негайного обстеження кішки ветеринаром і початку лікування.

Тваринам старшого віку потрібен регулярний ветеринарний догляд, щоб запобігти хворобі або діагностувати її на ранній стадії. Регулярний професійний ветеринарний догляд необхідний для здоров’я вашої старіючої кішки. Профілактичні заходи можуть продовжити життя вашій кішці на роки.

Ви, ваша кішка і ветеринар — ось команда, яка обов’язково досягне своєї мети: подарує вашій улюблениці ще довгі роки повноцінного життя.

Джерело



Переглядів: 295