Цих грубих помилок не можна припускатися у вихованні хлопчиків
Батькам хлопчиків варто бути більш уважними у їх вихованні.
Батьки намагаються виростити свою дитину гідною і незалежною особистістю. Правда, через власні психологічні проблеми і життєві драми, багато з них припускаються непрощенних помилок у вихованні хлопчиків, назавжди зачиняючи для них двері в успішне життя.
Виховання хлопчиків кардинально відрізняється від моделі виховання дівчаток, і якщо близькі припускаються помилок у цьому процесі, це відбивається на усіх аспектах подальшого життя дитини. Батькам, які поставили за мету виховати лідера і справжнього чоловіка, варто закладати у дитину спочатку правильні установки. Ми розповімо про 5 найпоширеніших помилок у вихованні хлопчиків.
Заборона на прояв фізичної активності
Хлопчикам не можна забороняти бігати, стрибати або займатися активними видами спорту. Придушення енергії і залякування призводить до того, що дитина зачиняється у собі і вихлюпує накопичену агресію на близьких. Хлопчики мають бути активними, така життєва позиція у майбутньому дозволить їм досягати цілей. Фрази, які не можна говорити хлопчикам — “не бігай”, “сиди спокійно!”
Порівняння з однолітками
Батьки, які порівнюють своїх дітей з іншими нібито через позитивні прагнення, ризикують виростити закомплексованого хлопчика або його повну протилежність — самовдоволеного нарциса. Перший буде не здатний висловлювати власну думку і протистояти оточуючим. А другий, навпаки, буде не здатний висловлювати співчуття і надавати допомогу іншим.
Дорослішання у жіночій компанії
Наскільки б банально це не звучало, але майбутньому чоловікові потрібна чоловіча компанія. Хлопчики, які виросли серед жінок, найчастіше мають слабкий характер і є інфантильними. Якщо у дитини немає можливості контактувати з батьком, необхідно залучати до спілкування найближчих родичів чоловічої статі — дядьків, хрещених, дідусів.
Суворе ставлення
Багато батьків впевнені, щоб виростити справжнього чоловіка, необхідно тримати його у їжакових рукавицях. У цьому твердженні є частка правди, але це зовсім не означає, що дитина не гідна того, щоб отримувати любов, турботу, ласку і увагу. Хлопчики мають право бути слабкими, так само, як і дівчатка. Сильні чоловіки зі стійкою психікою у дитинстві отримали достатньо ласки і любові, саме тому вони сильні.
Приниження
Ніколи не дозволяйте собі принижувати дитину і висміювати її думку. Кожна людина заслуговує на любов і повагу. Малюк може висловлювати відмінну від вашої думку, у нього можуть бути свої погляди на життя, і це не має зустрічатися з ворожістю та нерозумінням з боку дорослих. Запам’ятайте: будь-яка ворожість завдає травму незміцнілій дитячій психіці.
Переглядів: 258