Які процедури необхідно провести з автомобілем восени, а чого робити, навпаки, категорично не можна

Технології

Що важливо знати автомобілістам в період міжсезоння.

Ось і прийшла осінь, і хоча вона тільки-тільки вступає в свої права, починати підготовку автомобіля до холодів слід вже зараз.

Які процедури необхідно провести, поки нічні температури не опустилися нижче нульової позначки, а чого робити, навпаки, категорично не можна?

Існує думка, що проводити технічне обслуговування машини найкраще якраз таки восени. Бажано залити не таке в’язке моторне мастило, щоб полегшити життя двигуну в морози, перевірити працездатність і при необхідності зробити заміну акумулятора. Також слід приділити увагу гальмівним механізмам, підвісці і світловим приладам — зимове водіння і так пов’язане з високою небезпекою, зайві загрози ні до чого.

Крім того, на дозвіллі проінспектуйте шини, які очікують свого часу. Якщо гума проситься на спокій, то зараз саме час придбати новий комплект. Відкладати питання з перевзуванням до перших заморозків — не найкраща ідея, все-таки йдеться про вашу безпеку. По можливості слід відвідати шиномонтажну майстерню до того, як стовпчики термометрів опустяться нижче +7°с.

З планами, які обов’язково потрібно реалізувати найближчим часом, розібралися. А чого ж робити категорично не можна?

Мийка двигуна

Якщо ви вже давно збираєтеся помити двигун, але до справи так і не дійшло, то відкладіть цю процедуру до кращих, тепліших часів. По-перше, займатися цим самостійно в прохолодну погоду вкрай неприємно, а по-друге, восени з високою часткою ймовірності можуть виникнути проблеми з висушуванням підкапотного простору.

Ні те, ні інше не стосується тих, хто проживає в південних регіонах або має у своєму розпорядженні теплий бокс або ж має намір звернутися за послугою до фахівців, що враховує погодні нюанси. Правда, цих самих фахівців потрібно ще пошукати.

Якщо за мийку візьметься дилетант, то під капотом може залишитися зайва волога, здатна спровокувати проблеми з двигуном або електрообладнанням автомобіля. Волога і так в холодну погоду там присутня, навіщо ж ускладнювати ситуацію?

Обробка кузова поліроллю

Слід заздалегідь подумати і про рідини, що застосовуються в автомобілі. Про “незамерзайку”, антифриз і зимовий дизель ви і так пам’ятаєте. А ось з поліролью, якщо задумали обробити лакофарбове покриття кузова напередодні холодів, потрібно бути обережним. Далеко не всяка «автохімія» лягає навіть восени «як треба». Перед покупкою уважно прочитайте інструкцію або — ще краще відмовтеся на час від цієї ідеї, заощадивши кошти.

Очищення машини від листя

Восени, коли дерева особливо активно скидають листя, категорично не можна забувати про прибирання кузова. Як мінімум тому, що це природне «сміття» набивається в зону спокою «двірників» і осідає на лобовому склі. Звичайно, його можна і не видаляти вручну, понадіявшись на щітки. Вони із завданням впораються, але ось ресурс гумок склоочисників істотно протягом сезону скоротиться.

Тривалий простій

Багато автомобілістів вважають, що тривалі простої машини небезпечні виключно в морозну пору року. Але це не зовсім правильно — транспортний засіб потрібно періодично «вигулювати» незалежно від погоди за бортом. Це необхідно для профілактики закисання колодок, диска зчеплення та інших деталей, «протухання» мастила в двигуні і коробці, розрядки акумуляторної батареї.

І якщо влітку простої автомобіля не так критичні, то при нульових і мінусових температурах, коли навантаження на вузли і агрегати автомобіля значно зростає, надовго залишати машину без руху категорично не рекомендується.

Джерело



Переглядів: 288