19 липня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День металурга (День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості)

Після розпаду Великого Радянського Союзу професійне свято День металурга було збережено практично у всіх країнах Союзу Незалежних Держав, де металургійна промисловість мала істотне значення для економіки держави. У незалежній Україні 3 червня 1993 цей чудовий День був підкріплений відповідним Указом Президента України за номером 187/93 і набув більш широке формулювання в назві – “День працівників металургійної та гірнічодобувної промісловості”. Згідно з Указом Президента № 584/2006 від 27 червня 2006 року, у тексті Указу від 3 червня 1993 року № 187 слова «День металурга» замінили словами «День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості». Це не дивно, адже гірничодобувна промисловість нерозривно пов’язана з металургійною.

Відомо, що без участі наших металургів практично неможливо налагодити і забезпечити роботу безлічі підприємств не тільки важкої, але і легкої промисловості. Без них не можна уявити і наше повсякденне життя. Виплавка металів є необхідним складовим елементом в найскладніших ланцюгах найрізноманітніших промислових і будівельних робіт. Вироблений метал незамінний при виготовленні обладнання для фабрик, заводів і т. д.

Професію металурга ні як не можна назвати легкою і це лише одна з причин, по яких в професійне свято всіх працівників металургійної промисловості ми з особливим почуттям вітаємо цих славних робітників!

В 2020 році День металурга (День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості) припадає на 19 липня.

Всесвітній день фотографа

19 липня проводять Всесвітній день фотографа. World Photography Day. Ці липневі заходи у другий декаді місяця мають щорічний характер.

У 1822 році 19 липня французький вчений Жозеф Ньєпс зробив першу у світі фотографію. Це був знімок його обіднього столу на задньому дворі. Витримка знімка склала 8 годин.

Іменини: Федір, Валентин, Інокентій, Василь, Антон, Юлія, Марина

День в історії:

64 — у Римі почалася Велика пожежа, що знищила дві третини міста

711 — між вестготами й армією Омейядів відбулася битва при Гвадалете, що скінчилася повною перемогою арабів. Наслідком битви стало падіння держави вестготів, завоювання арабами Піренейського півострова й подальші майже 800 років Реконкісти

1551 — Карлсбурзький договір підтвердив права Габсбургів на Угорщину і Князівство Трансильванія

1650 — турецький посол Осман-ага в Чигирині уклав військовий союз з Богданом Хмельницьким

1799 — знайдено Розеттський камінь, завдяки якому Шампольйону вдалося розшифрувати давньоєгипетську писемність

1822 — французький вчений Жозеф Ньєпс зробив першу в світі фотографію

1870 — почалася французько-прусська війна

1900 — відкрилося Паризьке метро

1959 — початок арештів членів Українського Національного Комітету – дисидентської підпільної організації, що діяла в період 1957-1962 років і ставила за мету підготовку свідомих патріотів для агітаційної націоналістичної праці у Східній Україні

1969 — Індіра Ганді віддала розпорядження про націоналізацію 14 найбільших індійських банків

1980 — у Москві відкрились XXII Олімпійські ігри, які бойкотували багато держав світу через вторгнення Радянського Союзу до Афганістану

1996 — відкрилися XXVI Олімпійські ігри в Атланті (США)



Переглядів: 273