12 червня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День працівника фондового ринку України

Відповідно до Указу Президента від 11 березня 2008 року № 202/2008 День працівника фондового ринку України відзначається щорічно 12 червня.

Всесвітній день боротьби з дитячою працею

Цей День був заснований за активної участі Міжнародної організації праці (МОП) ще в кінці минулого століття і відзначається 12-го червня.

День Незалежності Філіппін

Філіппіни – найбільший експортер бананів, кокосів та ананасів. Філіппінський народ налічує більш ніж 100 мільйонів людей і завжди мав відчутний вплив на світову історію, починаючи з заснування першої демократичної держави в Азії і закінчуючи союзом з США в боротьбі проти Японії під час Другої Світової.

Більшість філіппінців добре говорить англійською. Це одна з державних мов Філіппін. Столиця Маніла (мангрове дерево) – одне з найбільш перенаселених міст в світі. Це третя за кількістю віруючих католицька країна і тут хресні батьки шануються не менш, ніж рідні, а народити трьох дітей в сім’ї для філіппінців – неприпустимо мало. Ще тут проводиться один з найпрестижніших конкурсів краси – «Міс Земля». Філіппінський університет Сан-Карлос в Себу старший за Гарвардський і є найстарішим в Азії.

Іменини: Василь

День в історії:

1665 — Англія встановила своє правління у голландському поселенні Новий Амстердам, згодом перейменоване на Нью-Йорк

1668 — у шведському місті Лунд заснували університет

1815 — внаслідок інтриг банкіра Натана Ротшильда, лондонська газета «Морнінґ Кронікл» повідомила про перемогу Наполеона при Ватерлоо на кілька днів раніше битви (Ротшильд, зігравши на паніці, скуповував акції)

1864 — ерцгерцог Максиміліан, брат Франца Йосифа І прибув до Мексики, де став імператором

1898 — проголошено незалежність Філіппін

1920 — офіційне відкриття Панамського каналу (перше судно пройшло через канал у серпні 1914 року)

1938 — в Німеччині почався «тиждень циганської чистки». В містах Німеччини заарештовувалися чоловіки циганської та єврейської національностей й відсилалися до концтаборів для роботи

1990 — у СРСР заборонили цензуру; прийнята Декларація про державний суверенітет РРФСР

1994 — Австрія референдумом ухвалила рішення про вступ до Європейського Союзу



Переглядів: 281