Якщо нападає собака
Собаки кусають людей. Це трапляється не настільки часто, як люблять смакувати в своїх оглядах журналісти жовтої преси, але все ж таки – трапляється.
Так, лідерами за кількістю покусів залишаються спанієлі, пекінеси, той-тер’єри та інша чіхуахуа, невихована, подібна до власних господарів, але собаки – безхатченки теж беруть участь в цьому хіт-параді, нападаючи найчастіше на жінок і дітей.
Але перш ніж перейти до рекомендацій, що робити якщо на вас нападає собака, розставимо крапки над i – бо тема собак срачогінна.
Перше. Я – собачник. Люблю собак. Годую безхатніх, підбираю, стерилізую, прилаштовую. Моя тактика, якщо мене обгавкують дворняжки – кликнути до себе та погладити. Але це моя тактика, і пасує вона не всім.
І тим не менше. Зоозахисником себе не вважаю, зоошизів попрошу піти превентивно, адже, якщо буде необхідно – спокійно вб’ю собаку, яка кусатиме дитину.
Друге. Догхантери – небезпечні психопати, які розпочинають з вбивства собак, потім можуть переключитись і на людей. Догхантери – не люди.
І ще.
Собаки бувають різні. Навіть в межах однієї породи характер собак відрізняється.
Ситуації бувають різні. Кобельки, що біжать за сукою, яка має тічку, поводяться зовсім не так, як сука, що захищає цуценят. І вже зовсім по-іншому працюватиме навчений алабай, в чий двір ви випадково зайдете.
Жодна з наведених нижче порад не є догмою. Можливо, спрацює, а можливо – ні. Завдання самооборони – мінімізувати збитки та підвищити шанси на успіх. 100% гарантію дає лише Держстрах.
Ми не будемо розглядати випадок коли на вас неадекватний господар натравить навчену службову собаку – не з тої причини, що такого не може бути (неадекватів вистачає), а тому, що шансів у вас в такому випадку вкрай мало, і теоретичні знання без практичних навичок вам не допоможуть.
Зупинимося на дворняжках.
Чому собака на вас гавкає?
Мільйон причин.
Їй боязно. Їй сумно. Вона вислуговується перед зграєю. Захищає територію, суку, нащадків.
Якщо нападає собака
Спершу розберемося що не можна робити в жодному разі.
Не можна бігти. Найменша шавка бігає швидше ніж людина. Побіг – доганяти.
Не можна ставати спиною. Собака, якщо вона не навчена, ніколи не нападе на обличчя.
Не можна присідати. Ви стали меншим на зріст – значить, менш страшним. Вищі шанси, що кинеться.
Не можна вдавати, що підбираєте камінь і шпурляєте. Може спрацювати, а може спровокувати агресію і заклик по допомогу до всієї зграї.
Не можна штовхати собаку ногою – не вцілите, це раз, хапне за ногу – це два. Розмахувати руками теж не вартує. Толку нуль, а пах відкритий.
Також не намагайтесь вдарити собаку в ніс (не вцілите), засунути їй кулак в горло (боже, хто ці поради вигадує ?!) і зловити за пахову складку (серйозно, це з інтернету рекомендації). Намотувати куртку на передпліччя теж мало допоможе при укусі за щиколотку.
Тепер – а що ж тоді робити?
Зупиніться.
Розверніться до собаки обличчям.
Якщо собак декілька, і вони оточують – прикрийте тил, станьте спиною до стіни, машини, хоч до дерева. Фронтально собаки, швидше за все, не кинуться.
Якщо є рюкзак – поставте його собі на голову. Як у фільмі «Напевно, боги зійшли з розуму». Це собаку здивує і збентежить – противник різко став вище на дві голови.
(Перевіряв особисто: виносив на сміття стару книжкову полицю, зустрів сусіда з дворічним бульмастиф – так ця машина для вбивства сховалася за господаря і до мене підходити боялася, поки я полицю з плеча не зняв).
Якщо є парасолька, куртка, той самий рюкзак – тримайте між собою і собакою. Собаки не атакують наосліп, якщо вам вдалося створити бар’єр між вами і собакою, вона буде намагатися його обійти.
Якщо не маєте панічного страху собак – порозмовляйте з нею. Спокійним тоном.
Можна, звичайно, гаркнути так, що собака опісяється і втече (сам робив), але якщо ви самі не собачник і від вашого «фу, не можна!» не тремтять вікна в сусідній п’ятиповерхівці – навряд чи спрацює.
І повільно відходьте від собаки. Не має змісту їй доводити, хто тут цар природи. Будьте розумнішими від собаки.
Якщо піти не вдається.
Працює електрошокер – тріск і запах озону відлякують більшість безхатніх собак. Але не всіх!
Працює ультразвукової свисток – на відстані півтора-два метри, але необхідно цілитися в собаку.
Додаток для смартфона «ультразвук» – не працює, не ведіться, сучасні смартфони поки не здатні видавати звуки в цьому діапазоні.
У темний час доби працює потужний ліхтарик в режимі «стробоскоп».
Газові балончики працюють не всі ! По-перше, струменевим або гелевим фіг ви в собаку потрапите, тільки аерозоль. По-друге, найкраще працює перцевий балончик з начинкою OC – oleoresin capsicum, набагато гірше працює МПК – її синтетичний аналог. У будь-якому випадку з хмари газу собака вискочить дуже швидко.
Травмат працює швидше звуком пострілу – потрапити з пістолета по собаці дуже складно. Але можете мати проблеми за «стрілянину в невідведених для цього місцях», тому що собака втече, а бабуся біля віконця залишиться.
Кидання каміння і розмахування палицею собаку швидше заохотять.
Якщо кидається зграя – шукайте укриття. Найкраще – по вертикалі . Так, заскакувати на капот чужої машини не ґречно, а лізти на дерево якось тупо, та бути покусаним набагато гірше.
Якщо вкусила і відскочила – не страшно. Лікар розбереться.
Якщо вчепилась і висить – не виривайте руку або ногу, зробите лише гірше. Навпаки, вдавлюйте, втискайте кінцівку в пащу собаці! Чим глибше вдавите – тим менша сила стиснення щелеп.
Втім, дворняги рідко виснуть, а ось викинутий на вулицю пітбуль , або, якщо він охороняє п’яного господаря – цілком може.
Якщо на ваших очах собака нападає на когось іншого, працює все те ж саме, плюс з захват за шию на удушення (мата леон, якщо розумієте, про що я).
І ніж в горло теж чудово працює, якщо собака рве дитину на частини.
Є люди, на яких собаки кидаються регулярно.
І є ті, на кого практично ніколи.
Якщо ви відноситесь до першої категорії – вони на вас кидаються не з причини, що «чують запах страху», а через те що ви, побачивши собак напружуєтеся, і вони зчитують, на мові тіла, ви – потенційна жертва, замкнуте коло, на жаль – а якщо ви ще і боїтесь собак, то адреналін і стрес допоможуть вам забути всі теоретичні поради.
Як знизити рівень стресу під час нападу собаки?
Так само, як знизити рівень стресу в будь-якому іншому випадку.
Тренуванням.
Стрес – це реакція на новизну. Чим частіше вам доводиться відбиватись від собаки – тим меншим буде рівень стресу. Але лише позитивний досвід формує рухову навичку, бути покусаним – за тренування не рахується.
Сходіть до кінологів. Запропонуйте себе в якості фігуранта. Одягніть дрес-костюм. Спробуйте – яке це. З якою швидкістю кидається собака. Як її можна спробувати подолати. Як закриватись від неї парасолькою або курткою.
Потренуйтесь. Перевірте знання практикою.
Життя бентежне.
Переглядів: 711