Як обрати кращий ніж для виживання
У ситуації, коли ви заблукали в лісі, або отримали травму на полюванні і відстали від своїх, вам стане у нагоді будь-який ніж. Проте ніж для виживання спеціально розроблявся для того, щоб не підвести свого власника у важкій ситуації.
Як обрати хороший ніж? Якої довжини він має бути? Чи варто вибирати ніж із зазубреним лезом? А що зі складаними ножами?
Всі ножі для виживання мають спільну характерну рису: у них нерухоме лезо. Перевага нерухомого леза очевидна: у нього немає рухомих деталей, і воно не ламається під тиском. Це не означає, що всі складані ножі неефективні: шанувальники активного відпочинку дуже часто беруть із собою два ножі – один з нерухомим лезом, другий – складаний, для простих завдань.
Порівняльна таблиця кращих ножів для виживання
Стосовно довжини леза, то існує думка, що 10-16 см – це оптимальний варіант, але все залежить від уподобань.
Чи варто брати ніж з напівсерейторним заточенням? Тут у кожного своя думка: зубці знадобляться, коли вам доведеться перерізати мотузку, або пиляти гілки, однак таке лезо важко заточувати. Однак не купуйте ніж з повністю серейторним заточенням: його обсяг застосування дуже обмежений.
Перейдемо до п’ятірки кращих ножів для виживання, які були відібрані згідно з вищезазначеними критеріями.
Fallkniven A1 Survival Knife
Fallkniven A1 Survival Knife
Ножі цієї компанії – кращі з кращих. Його загальна довжина – 28 см, лезо – 16 см. Сталь – плакована, марки VG-10. Рукоятка виконана з полімерного матеріалу «Kraton», піхви – з полімеру «Zytel», обидва матеріали відрізняються підвищеною міцністю та довговічністю.
Єдиний мінус цього ножа – його ціна, але за менші гроші є альтернатива: Fallkniven F1.
Cold Steel SRK Survival Knife
Cold Steel SRK Survival Knife
Схоже, що «простота – запорука успіху» – це девіз компанії-виробника цього ножа. Він витримає будь-які випробування, до яких ви його приречете.
Лезо – із зворотною курватурою, зі сталі марки San Mai III, довжина – трохи більша за 15 см, піхви – «Concealex», рукоятка – «Kraton».
KA-BAR Becker Companion Survival Knife
KA-BAR Becker Companion Survival Knife
Компанія KA-BAR домінує на ринку тактичних ножів, але ця модель доводить, що в ножах для виживання ці хлопці також непогано розбираються.
Довжина леза – 14 см, сталь марки 1095 Cro-Van. Вага – 450 грам, що досить багато, але ця його риса стане у нагоді при виконанні специфічних завдань.
Gerber LMF II Survival Knife
Gerber LMF II Survival Knife
Цей ніж можна знайти у кожному списку кращих ножів для виживання. Лезо – з напівсерейторним заточенням, із нержавіючої сталі марки 420HC, його довжина становить трохи більше за 12 см.
Рукоятка також заслуговує на увагу: вона трохи товща, ніж у конкурентів, виготовлена з полімерного матеріалу «Kraton», а торець загострений для легшого розбивання вікон. Ніж відмінно лягає в руку. Можливо, це найкращий ніж в категорії до $ 100.
ESEE-6 Survival Knife
ESEE-6 Survival Knife
Ідеально збалансований ніж. Загальна довжина – майже 30 см, проте у нього найбільше лезо (сталь 1095) серед п’ятірки розглянутих моделей – 16,5 см.
Комфортна рукоятка з композитного матеріалу під назвою «Micarta» із вигинами буде зручно лягати у будь-яку руку.
Переглядів: 390