Прикарпатські рятувальники проводять інформаційні заходи щодо пожежної безпеки у церквах

Без категорії

Рятувальники Івано-Франківщини вживають усіх необхідних заходів щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки під час відзначення Великодня.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Головне управління ДСНС України в Івано-Франківській області


З метою збереження історичних пам’яток, попередження виникнення пожеж в культових спорудах, особливо в період відзначення Великодніх свят, рятувальники відвідують культові споруди Прикарпаття, де спілкуються з представниками релігійних громад. Під час таких заходів працівники Служби порятунку проводять інструктажі щодо дотримання вимог пожежної та техногенної безпеки з керівниками та обслуговуючим персоналом об’єктів, які будуть задіяні у проведенні заходів.


Зокрема, рятувальники наголошують, що потрібно стежити за дотриманням у належному протипожежному стані приміщень та будівель церков, забезпечувати виконання елементарних заходів попередження виникнення пожеж та надзвичайних ситуацій під час проведення богослужінь. Також варто звернути увагу на забезпеченість первинними засобами пожежогасіння приміщень на території церков, проведення додаткових інструктажів з питань пожежної безпеки з обслуговуючим персоналом. Особливу увагу слід приділити стану електрогосподарства. Не допускати перевантаження електромережі ввімкненням надмірної кількості електроспоживачів, не використовувати тимчасові дільниці електромережі, слідкувати, щоб електропроводка не монтувалась по горючих елементах приміщень, підтримувати у відповідності до вимог пожежної безпеки прилади опалення.


Також необхідно утримувати евакуаційні шляхи вільними, не захаращеними сторонніми предметами, евакуаційні виходи під час служб повинні бути відчиненими. Не залишати без нагляду у приміщеннях запалені свічки, лампади. Людям необхідно бути особливо пильними та обережними при використанні свічок – тримаючи свічку в руках, слідкувати за тим, щоб вогонь не потрапив на власні або чужі речі, які можуть миттєво спалахнути. Не встановлювати свічки, лампадки в безпосередній близькості до займистих матеріалів. При виникненні пожежі або іншої надзвичайної події не панікувати, а організовано покинути приміщення через евакуаційні виходи.


 У ході зустрічей з представниками релігійних громад рятувальники акцентують увагу, як потрібно поводитись у теперішній час, коли у нашій країні триває війна. Ще до 24 лютого наші громадяни не могли навіть собі уявити як це ховатись в укриття, коли звучать звуки сирен, та як потрібно поводитись, коли чути звуки вибухів. Працівники ДСНС застерегли усіх дотримуватись правил безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів чи будь-яких інших підозрілих предметів. Також наголосили, що обов’язковим є дотримання маскувального режиму, особливо підчас комендантської години, яка діє в регіоні.




Переглядів: 304