Корисні поради щодо правильної заморозки томатів
Заморозка томатів має певні особливості.
Сьогодні зі свого саду ми перемістимося на кухню, щоб поговорити про варіант збереження овочів на зиму, а саме про заморожування. Багато господинь давно звикли заморожувати ягоди або фрукти для компотів. Ми ж хочемо розповісти вам про заморожування томатів. З власного досвіду можемо сказати, що взимку овочі з морозилки знадобляться для приготування найрізноманітніших страв.
У чому плюси заморозки
Отже, випробувавши кілька способів заморозки свіжих томатів, можемо відзначити, що така ідея має низку позитивних особливостей:
- робити заготовки таким чином легко і досить швидко;
- у замороженому вигляді овочі зберігають більшу частину своїх корисних властивостей і вітамінів;
- раціональність: навіть якщо ви заморожуєте овочі не з грядки, а купуєте у супермаркеті або на ринку, ціна на них під час сезону досить прийнятна. А ось взимку свіжі овочі коштують дорого;
- заморозка дозволяє зберегти смакові характеристики і аромат овоча, який повністю розкриється у стравах з його участю;
- для рецептів, у яких повинні використовуватися томати без шкірки, овочі потрібно бланшувати, що забирає час. Заморожені ж томати можна швидко і без зусиль звільнити від шкірки без будь-яких підготовчих дій.
Звичайно, такий спосіб збереження овочів на зиму має й свої недоліки. Однак, кількість переваг переважує. Так, до недоліків способу можна зарахувати:
- порушення структури овоча, що дозволяє використовувати його лише як компонент для приготування страв. Для салату такий томат не придатний;
- розморожені томати не можуть піддаватися повторному заморожуванню, інакше вони ризикують зіпсуватися.
Заморожуємо томати правильно
Скажемо радісну новину для багатьох: томати набагато простіше заморожувати, ніж консервувати. Для успішного завершення процедури будуть потрібні лише добірні свіжі овочі, мінімальний набір посуду і морозильна камера.
Щоб результат не розчарував, важливо правильно підібрати сировину для заготовки. Взагалі для заморозки підходять будь-які томати. Однак, можемо дати деякі рекомендації щодо вибору:
- Не обирати для такого способу ранні сорти.
- Якщо ви хочете заморожувати овочі цілком, надавайте перевагу помідорам середнього розміру.
- Томати для заморозки повинні мати ідеальну поверхню без плям, слідів хвороби або гнилі. Шкірка повинна бути цілою і без тріщин.
- Щоб під час розморожування не отримати кашу, краще обирати м’ясисті сорти, у яких не дуже багато соку.
- Для заготівлі потрібні лише повністю зрілі плоди. Тут дуже тонка межа — не можна допустити перезрівання плодів.
Перш ніж починати обробку, варто ретельно помити томати, особливу увагу варто приділяти плодам, що придбані у магазині. Після такого купання томати мають бути ідеально висушеними.
Якими методами можна заморозити томати
Способів заморозки існує декілька. Добре якщо ви перед тим як заморозити овочі заздалегідь визначитеся, з якою метою будете їх використовувати. Це й стане критерієм вибору певного способу з можливих варіантів:
Томати можна заморозити цілком
Мабуть, це найлегший і найшвидший варіант. Помідори потрібно попередньо перебрати, помити і просушити. Потім покласти у звичайні поліетиленові пакети. На полицях великих супермаркетів можна знайти спеціальні пакети для заморозки. Упаковані овочі відправляються до морозилки, охолодженої до найнижчої температури. Через кілька годин, перевіривши твердість овочів, режим суперзаморожування можна вимикати.
Заморозка без шкірки
Якщо взимку ви плануєте готувати за рецептами, у яких використовуються бланшовані томати, їх можна одразу заморозити без шкірки. На такий спосіб доведеться витратити трохи більше часу. Якщо потрібно заморозити помідори часточками, краще надати перевагу великоплідним сортам. На денці кожного томата треба зробити два надрізи хрестом. Глибокими вони не мають бути, нам потрібно лише трохи надрізати шкірку. У такому вигляді томати відправляємо у каструлю і заливаємо окропом. Через кілька хвилин дістаємо їх, легко знімаємо шкірку і нарізаємо плід на часточки. Обраний посуд (це може бути миска або тарілка) застилаємо харчовою плівкою і викладаємо часточки, зверху також накриваючи плівкою. Морозильну камеру також охолоджуємо до мінімуму, а приблизно через десять годин, коли овочі стануть твердими, їх можна розкласти по пакетах і відправити зберігатися до потрібних часів.
Переглядів: 287