Прості, але дієві поради, які допоможуть продовжити термін служби автомобіля
Періодичний огляд машини допоможе вберегти її від серйозних поломок.
Кожен автолюбитель мріє про те, щоб його автомобіль не надто старів з часом. Якщо з моральним віком транспортного засобу щось зробити досить складно, то підтримувати його у хорошому технічному стані завдання відносно посильне.
Представляємо вам добірку найпростіших, але дієвих порад, щоб зберегти молодість свого автомобіля.
Уникайте поганих доріг
Нечасті виїзди на погану дорогу автомобіль переживе без особливих проблем, а ось постійна їзда по ямах та вибоїнах може призвести до того, що підвіска вийде з ладу значно раніше, ніж планував виробник. Крім підвіски, хороша дорога також позитивно впливає на витрати автомобіля.
Використовуйте кондиціонер
Якщо у вас авто з кондиціонером і в гонитві за економією палива ви намагаєтеся його не використовувати, то вже за пів року простою можна повезти машину на сервіс. Так, через неробочий кондиціонер може бути завдано непоправної шкоди шлангам та прокладкам, ремонт яких може вилитися в копієчку.
Вчиться користуватися зчепленням
Багато водіїв автомобілів з МКПП тримають ногу на педалі зчеплення і несвідомо можуть на неї трохи натискати під час руху. Ця шкідлива звичка призводить до того, що зчеплення не до кінця зімкнуте, через що йде його швидший знос.
Рука на важелі КПП
У процесі їзди експерти також не рекомендують тримати руку на важелі перемикання передач, оскільки останній тисне на шестірні та синхронізатори, які у тривалій перспективі можуть швидше вийти з ладу. Знову ж таки йдеться про автомобіль з механічною коробкою.
Знайдіть гараж
Атмосферні явища дуже погано позначаються на стані матеріалів салону та різноманітних гумових ущільнювачах. Якщо плануєте володіти автомобілем щонайменше 5-7 років, то завжди краще знайти окремий гараж або хоча б місце на критому паркінгу.
Користуйтеся автомобілем регулярно
На автомобілі потрібно кудись виїжджати не рідше ніж 1 раз на місяць. А якщо ні, то може сильно розрядитися і вийти з ладу акумулятор, заклинити гальма, погіршитися стан шин і підвіски. Гумові та пластикові деталі авто можуть бути непоправно пошкоджені.
Бережіть двигун
Кожен холодний запуск для двигуна дуже болісний. По можливості намагайтеся уникати коротких поїздок, коли двигун навіть не встигає нагрітися до робочої температури. Також автовиробники радять не розкручувати двигун понад 3 тисячі обертів, поки він не вийде на свою робочу температуру. У той же час, іноді, навпаки, потрібно розкручувати двигун до червоної зони на тахометрі. Але такі маніпуляції варто робити лише з прогрітим силовим агрегатом.
Не треба їздити з пустим баком
Подібна їзда може призвести до пошкоджень паливного насоса і паливної системи в цілому. Так, відкладення, що залишилися на дні бака, можуть забивати паливний насос, фільтр, а іноді навіть доходити до форсунок.
Вивчіть свій автомобіль
Частина індикаторів на панелі приладів є відносно нешкідливими, при цьому частина свідчить про серйозні поломки з автомобілем. Звертайте увагу на сторонні звуки від вашого автомобіля і намагайтеся знайти причину неприємних звуків, щоб їх своєчасно усунути, оскільки вони можуть свідчити про серйозні поломки в автомобілі.
Слідкуйте за акумулятором
У сучасних авто кількість споживачів енергії сильно зросла, а відповідно навантаження на акумулятор збільшилося. Не допускайте глибокої розрядки акумулятора, оскільки після цього його можна буде лише замінити.
Контролюйте стан склоочисників
Гумова частина двірників виходить з ладу, в середньому, за один сезон, тому двірники рекомендують міняти хоча б раз на рік. Крім поганого очищення скла, зношені двірники можуть подряпати лобове скло, а це вже прямий шлях до його заміни.
Обережно із хімією
При митті автомобіля намагайтеся не використовувати професійні засоби, якщо ви не до кінця розумієте як вони працюють, тому що в іншому випадку лакофарбове покриття автомобіля дуже швидко вийде з ладу. Також варто бути обережними із дуже дешевими миючими засобами.
Змащуйте ущільнювачі
Гумові ущільнювачі в автомобілі виконують одразу кілька функцій. З одного боку вони забезпечують ізоляцію салону від зовнішніх шумів, з іншого боку ущільнювачі захищають салон від несприятливих атмосферних явищ. Експерти радять змащувати ущільнювачі щонайменше раз на рік, щоб гумки не вийшли з ладу.
Переглядів: 354