29 вересня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

Всесвітній день серця

Всесвітній день серця проводиться за ініціативою Всесвітньої федерації серця за підтримки Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я з 2000 року. Ця подія щорічного характеру, яка відзначалася в останню неділю вересня. З 2011-го року – фіксована дата – 29-те вересня. Метою цього міжнародного дня є підвищення обізнаності населення про хвороби серця, правильний спосіб життя для їх попередження і пропаганда профілактичних заходів для зменшення смертності від хвороб серця.

Національний день кави

29 вересня проводять Національний день кави. Сполучені Штати, Канада, Англія, Австралія, Австрія, Бельгія, Ефіопія, Угорщина, Ісландія, Індія, Індонезія, Малайзія, Мехіко, Нова Зеландія, Норвегія, Філіппіни, Шотландія, Румунія, Словаччина, Південна Африка, Швеція, Тайвань. Ці вересневі заходи у третьої декаді місяця мають щорічний характер.

День отоларинголога

Отоларингологія представляє одну з гілок медицини, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні вуха, горла, носа, а також патологій голови і шиї. Практикуючі лікарі з даної спеціальності називаються оториноларингологами, але частіше використовується скорочення ЛОР – від слова «ларінгооторінолог».

Своє професійне свято отоларингологи відзначають 29 вересня.

День пам’яті трагедії Бабиного Яру

Бабин Яр – одне з всесвітньо відомих місць трагедій, які стали символом Голокосту, урочище на північно-західній околиці Києва. За два дні 29 та 30 вересня 1941-го року, по офіційним історичними свідченням, там розстріляли майже 34 тисячі євреїв. З інших джерел лише за 5 днів нацисти розстріляли там майже 150 тисяч українських євреїв. Це були не лише жителі Києва, а і біженці з окупованих українських регіонів, що прибули до міста у надії на порятунок.

Іменини: Олексій, Віктор, Григорій, Йосип, Ісак, Людмила, Сергій

День в історії:

1621 — перемогою польсько-козацького війська під проводом Петра Сагайдачного закінчилась битва під Хотином

1655 — Богдан Хмельницький переміг війська Речі Посполитої під Городком

1739 — за Белградським договором Російська імперія отримала від Османської імперії Азов і Запорожжя, проте втратила вихід до Чорного моря

1850 — патентом імператора Франца Йосифа октройована Крайова конституція для Галичини, що закріплювала рівноправність народів краю

1922 — у Звенигородці на Черкащині більшовики арештували більшість отаманів Холодного яру під час інспірованого ними «з’їзду»

1923 — Франція отримала мандат Ліги Націй на Сирію та Ліван

«Ченці — криваві вороги трудящих». Антирелігійна пропаганда на Успенському соборі Києво-Печерської лаври. 1930-ті

1926 — закрита й проголошена музеєм Києво-Печерська лавра

1941 — масові убивства в Бабиному Яру

1957 — перша в СРСР ядерна аварія на хімкомбінаті «Маяк» у закритому місті «Челябінськ-40»

2003 — росіяни почали будівництво дамби від берегів Таманського півострова до українського острова Тузла в Керченській протоці, що спричинило прикордонний конфлікт



Переглядів: 311