На дорозі вам моргають дальнім світлом? Експерти розповіли, як треба реагувати

Культура

Виявляється, таких агресорів вистачає не тільки у нас, але і в законослухняній Європі.

Опитування проведене в Німеччині в липні 2021 року, показало, що багато учасників дорожнього руху їздять агресивно — в цьому зізнався 41% респондентів. Кожен п’ятий з них заявив, що використовував дальнє світло, щоб подати сигнал про те, що йому слід поступитися дорогою, ще 8% використовують одночасно і звуковий сигнал. 6% опитаних під’їжджають максимально близько, щоб “дотиснути” того, хто попереду, і змусити його перебудуватися. 2% навіть заявили, що опускають вікно, щоб висловити невдоволення криком і жестами.

Стиль водіння що “давить” більш виражений у чоловіків: 50% до 32% у жінок. Щоб гнів і роздратування на хамство не стали причиною аварії, експерти дають рекомендації, як правильно поводитися в цьому випадку.

  • Водій, на якого «тиснуть», повинен зібратися і залишатися якомога більш спокійним, навіть коли миготливий автомобіль під’їжджає неприпустимо близько.
  • Крім того, слід бути гранично обережним, щоб, злякавшись, не врізатися в того, хто їде попереду.
  • Якщо ви перебуваєте в лівій смузі руху, слід по можливості перебудуватися правіше і звільнити смугу руху.
  • Водії можуть уникнути таких ситуацій, стежачи за рухом ззаду на автомагістралі і при наближенні значно швидшого транспортного засобу заздалегідь перебудуватися на смугу з менш інтенсивним рухом.
  • Ні за яких обставин не слід реагувати на агресію гальмуванням або провокаційними жестами. Подібні “виховні заходи” несуть чималий ризик, так як людина що проявляє агресію (а вона і так на взводі) тільки додатково провокується.

У Німеччині, згідно з правилами дорожнього руху (StVO), автомобілістам дозволено короткочасно сигналізувати мигалкою поза населеними пунктами, що вони хочуть обігнати. Той, хто під’їжджає занадто близько, винен у створенні загрози безпеці дорожнього руху і спробах примусу. За це загрожує покарання, і залежить воно від того, як довго і інтенсивно водій використовує мигалку і чи змушує він нервувати передбачувану жертву.

У певних випадках це може бути витлумачено як насильство і загрожує агресору суворим покаранням. Якщо постраждалі повідомлять про це в найближчу поліцейську дільницю, вони повинні мати напоготові номерний знак іншого автомобіля, а також місце і час події, а пасажири можуть виступити свідками.

Якщо порушник помічений в “тиску” вперше, йому загрожує штраф у розмірі його місячного окладу. Крім того, може бути введена заборона на водіння на строк до шести місяців плюс два штрафних бали. У деяких випадках існує навіть ризик відкликання водійської ліцензії. Тобто все залежить від доказів, які зможе зібрати людина, яка вважає себе морально постраждалою.

Джерело



Переглядів: 252