Топ-5 засобів, які обов’язково мають бути у догляді за кучерявим волоссям

Територія успіху

Кучеряве волосся потребує певного догляду.

Засоби для кучерявого волосся вигадані не маркетологами. І ті, кому дісталося кучеряве волосся, можуть легко відчути різницю. Добре, що зараз є, з чого обирати, і не лише серед салонних марок. Давайте розберемося, відсутність яких засобів у догляді за кучерявим волоссям сильно ускладнює життя його власницям.

Шампунь / Кондиціонер

Шампунь і кондиціонер для кучерявого волосся — не жарт і не маркетинговий хід. Структура кучерів сильно відрізняється від структури “звичайного” волосся, вони більш тонкі і, що є дуже важливим, більш рідкісні. Незважаючи на помітний об’єм кучерявого волосся, на голові його дійсно менше, а не дуже велика кількість волосяних фолікулів означає й дефіцит шкірного сала, яке вони виробляють. Що б не казали про себум, через який голова на другий день здається брудною і неохайною, саме він у тому числі забезпечує необхідний волоссю природний захист — жирне мастило. У кучерявих пасом себум майже відсутній, тому лусочки кутикули по усій довжині волосся стовбурчаться у різні боки, волосся заплутується, а оскільки воно слабке, то ще й ламається.

Саме тому шампунь для кучерів, перш за все, має бути зволожуючим, а ще краще — безульфатним. Засоби, що містять сульфати, вимивають з кутикули і без того мізерне природне сальне мастило, і якщо жирне або нормальне волосся може з цим миритися, то кучеряве — практично ні. Добре дисциплінують кучері бальзам або кондиціонер. Вони “ремонтують” пошкоджені ділянки волосся, вирівнюють кутикулу і надають стрижню гладкість, що забезпечує йому необхідне додаткове живлення. Одна заковика: кондиціонери часто містять силікони, сумлінно змити які можуть лише сульфати.

Не потрапляйте у замкнуте коло: використовуючи безсульфатний шампунь, обирайте кондиціонер на “безсиліконовій основі.

Однозначне табу для кучерявого волосся — “об’ємні” шампуні. Такі засоби, зазвичай, діють двома способами: або піднімають лусочки волосся, розпушуючи його, або утворюють на поверхні щільну потовщуючу плівку. І те, і інше протипоказане кучерям, оскільки розхитує їх слабкий природний захист. Кращий вибір — спеціальні шампунь і кондиціонер для кучерявого волосся, які приберуть зайву пухнастість і зволожать його, полегшивши подальше укладання. Якщо особливих засобів під рукою немає, використовуйте хоча б “зволожуючу” лінію.

Маска

Для професіоналів кучеряве волосся поділяється на підтипи за ступенем кучерявості. Відмінність видів кучерів один від одного полягає у силі завитка. Але наскільки б сильно кучеряве волосся представника негроїдної раси візуально не відрізнялося від трохи кучерявих пасом європейця, насправді важливим є одне — усе кучеряве волосся, по-перше, тонке, а по-друге, сухе і дуже схильне до виснаження

Наносьте “дисциплінуючі” маски (для поліпшення еластичності волосся), відступаючи на 7-10 см від коренів волосся, а поживні — на усю довжину.

Кучерявому волоссю завжди потрібне більш інтенсивне, у порівнянні з прямим, зволоження та живлення.

Захисний крем

Крім сухості і ламкості, природа “нагородила” кучеряву структуру схильністю до статичної електрики, яка виникає під час розчісування і укладання. Тому у доглядовому арсеналі за кучерявою шевелюрою обов’язково має бути крем з фактором термозахисту — він робить структуру більш щільною, обволікаючи кожен волосок невагомим шаром, захищає від пересушування під час укладання і запобігає утворенню статики.

Якщо ви полюбляєте випрямляти пасма праскою, робіть це лише на сухому волоссі. Якщо ви полюбляєте сушити волосся феном (або без цього не обійтися), чергуйте теплі і холодні струмені повітря — тоді кучері вийдуть максимально природними і пружними та не будуть розлітатися.

Тим, хто регулярно випрямляє пасма прасками, потрібно робити це лише на сухому волоссі і завжди використовувати термозахист з малим фактором фіксації (або взагалі без неї). Якщо турбує проблема посічених кінчиків — одна з основних для власниць будь-якого тонкого волосся, хоч кучерявого, хоч прямого — вирішуйте її за допомогою локального застосування сироватки з оліями (наприклад, аргани).

Стайлінговий крем

Запасіться також незмивним стайлінговим кремом для кучерів слабкої фіксації (не варто брати пінку або мус — вважається, що ці продукти найменше підходять кучерявій структурі). Для кучерявого волосся незмивні засоби взагалі можуть стати альтернативою традиційному стайлінгу: вони не обтяжують завитки, але пригладжують і надають форму, при цьому наносити їх можна і на вологе волосся, і на сухе.

Використовуйте незмивний крем також для захисту кучерявого волосся від негоди — наприклад, за умов надмірної вологості, коли воно розпушується і стирчить у різні боки.

Салонний догляд

Він ще нікому не нашкодив. Але будемо чесними, якщо у вас природний колір, ви правильно доглядаєте за кучерями, використовуючи професійні якісні продукти, і нарікань до зовнішнього вигляду та стану волосся не маєте, можливо, він вам не потрібен. Єдине, про що вкотре варто нагадати — у салонах часто представлені більш інтенсивні регенеруючі засоби, які просто не продають для “домашнього використання”. Тому раз на два-три тижні салонний догляд щодо інтенсивного зволоження і живлення все ж таки можна собі дозволити, щоб у “проміжний” час спокійно підтримувати “вау”-ефект доступними підручними засобами.

Пориста структура кучерів має і плюси, і мінуси. З одного боку, таке волосся є максимально “відкритим” для штучних барвників (можна отримати більш насичений і стійкий колір), з іншого — сильніше страждає під час фарбування (стає ще більш сухим і ламким).

Водночас для власниць кучерявого волосся, які регулярно освітлюють волосся, а також для тих, хто часто використовує праску для випрямлення, відвідування салону для відновлювальних процедур двічі на місяць є необхідністю. Вони добре відновлюють природний хімічний баланс волосся, у тому числі, збагачуючи його додатковим білком — протеїном, що миттєво якісно покращує його зовнішній вигляд. Один нюанс: вирушайте до фахівця не раніше, ніж через 4-5 днів після фарбування, щоб не пошкодити пігмент барвника у волоссі.

Джерело



Переглядів: 236