Вчені довели, що кішки не бажають працювати заради отримання їжі

Наука

Кішки більше полюбляють отримувати їжу без докладання зусиль.

Кіт не може працювати, у нього лапки. Тепер це офіційно підтвердили вчені: на відміну від папуг, собак і шимпанзе, кішки — ті ще ледарі.

Багато людей вважають, що кішки вперті і не піддаються дресуванню. Харчова винагорода відмінно працює з кішками, так само як і з собаками. Для них настільки ж корисні головоломки, з яких треба дістати ласощі. Але кішок вони не розважають — вчені з Каліфорнійського університету провели дослідження і підтвердили це експериментально.

Звичайно, це поки лише перші висновки: у експерименті брали участь лише 17 кішок. Але більшість кішок зробили однозначний вибір — і не на користь розумних іграшок. У кожної кішки було 10 спроб, під час яких вона могла обрати: з’їсти їжу зі звичайної миски або дістати її з харчової головоломки. Найчастіше кішки у першу чергу з’їдали їжу з миски. І з миски вони з’їли більше їжі, ніж з головоломки.

Це здається очевидним, але насправді багато тварин вважають веселим “працювати за їжу”, їм подобається процес добування їжі у ігровій формі.

Фахівець з поведінки кішок з Каліфорнійського університету каже, що “працювати за їжу” полюбляє більша частина тварин. Виконувати трюки заради отримання їжі або використовувати розумні іграшки подобається папугам і іншим птахам (це частково підтверджує експеримент з папугами і грошима, з сороками і кришками від пивних пляшок). Цим займаються примати, вовки і навіть жирафи. Але лише не кішки.

Звичайно, це не означає, що кішки взагалі не готові добувати собі їжу. Адже у кішок є мисливський інстинкт. Крім того, усі кішки, які були включені у експеримент, раніше зіштовхувалися з харчовими головоломками. Вони вміли добувати з них їжу і робили це. Але, коли їм надали вибір, вони надали перевагу мисці з їжею, заради якої не потрібно нічого робити.

Лише чотири з 17 кішок зацікавилися головоломками. Хоча насправді вони просто з’їли усю їжу, до якої змогли дістатися: з головоломки і з мисок. Автори дослідження вирішили, що ці кішки були більш голодними — і це підштовхнуло їх до нетипової поведінки. Яке може бути пояснення того, що поведінка кішок настільки сильно відрізняється від інших вихованців?

Автори дослідження припускають, що приручення і стерилізація можуть пригнічувати мисливські інстинкти кішок. Інша причина може бути у тому, що іграшки просто не підходять для того, щоб порушувати мисливський інстинкт кішки — занадто це несхоже на поведінку під час справжнього полювання. Їй не потрібно влаштовувати засідку або застрибувати на головоломку.

Однак, висновки вчених не означають, що власникам кішок варто відмовитися від харчових головоломок. Такі іграшки стимулюють мозок кішки і допомагають їй зберігати форму. Але перш ніж залишити кішку сам на сам з іграшкою, переконайтеся, що вона в змозі добути ласощі. Інакше ви досягнете протилежного ефекту, і ваша улюблениця засумує.

Джерело



Переглядів: 286