Зимове гальмування автомобіля: на льоду та снігу гальмувати слід по-різному
Поради від автоекспертів.
Автомобільні експерти розповіли про те, чому на льоду і в снігу гальмувати потрібно абсолютно різними способами.
Снігове покриття від льодового відрізняється тим, що на ньому досить ефективно працює протектор шини, забезпечуючи хороший (за зимовими мірками) контакт з покриттям.
Крім того, при гальмуванні сніг і так створює додатковий опір коченню, оскільки в процесі уповільнення автомобіля починає накопичуватися перед колесами, фактично збільшуючи площу їх контакту з поверхнею. Тому на сніговому покритті автомобіль сповільнюється досить ефективно, а це значить, що можна використовувати більш грубу роботу з педаллю гальма, активно задіюючи систему ABS. Правда, якщо під снігом лід, то тут виникає зовсім інший ефект. Оскільки сніг, забиваючи протектор, виключає надійне уповільнення автомобіля.
Якщо ж говорити про льодове покриття, то з ним взаємодіяти набагато складніше. Адже на рівному льоду колесам дуже важко за щось зачепитися. В результаті груба робота по педалі гальма відразу призводить до блокування коліс. І в справу вступає система ABS, яка в подібних умовах хоч і забезпечує якесь уповільнення, проте не є найкращим рішенням, так як працює через блокування коліс. Тобто через помилку, що явно не зменшує довжину гальмівного шляху.
Тому в умовах льодового покриття бажано гальмувати акуратно, контролюючи ефективність уповільнення автомобіля і перебуваючи на межі блокування коліс або спрацьовування ABS. Втім, такий стиль гальмування досить складно виконати в стресових ситуаціях, він більше підходить для штатних режимів зниження швидкості. До речі, у міру зниження температури лід стає набагато більш твердим і при температурі нижче 15 градусів, шипи втрачають свою ефективність, це варто враховувати в своїх діях, — зазначили фахівці.
Переглядів: 312