Звідки взялися і на чому ґрунтуються найпоширеніші забобони і народні прикмети
Навіщо обходити десятою дорогою стовпи у вигляді літери «Л».
Часом ми навіть не замислюємося, як сильно віра в поширені забобони впливає на наше життя.
Але хіба ж не цікаво знати, чому для впевненої в собі, безстрашної і вольової людини випадково перекинута солонка стає причиною гіркої досади? Або ж чому іноді навіть найзатятіші кошатники машинально обходять чорних кішок стороною, зустрівши їх на своєму шляху?
Сьогодні найбільш допитливим читачам ми надамо можливість втамувати свій інтерес сповна.
Розповімо, звідки взялися і на чому ґрунтуються найпопулярніші народні прикмети. А також проаналізуємо, наскільки раціональна віра в кожну з них.
Поширені забобони
Чому не можна проходити під стовпами, що стоять літерою «Л»
Кажуть, ігнорування цієї заборони тягне за собою безліч найрізноманітніших неприємностей. Починаючи від дрібних невдач і закінчуючи серйозними хворобами.
Якщо вдатися до сакральної геометрії, можна дізнатися, що трикутник, який створюється всередині цієї конструкції розсіює енергетику, розподіляючи її між кутами. Гострі куточки ж відповідають за накопичення енергії в цьому трикутнику.
Іншими словами, вважається, що людина, яка проходить крізь цей трикутник, буде схильна до своєрідного знеструмлення, яке послабить її організм і зробить більш вразливою до всіляких напастей.
Раціональна сторона питання полягає в тому, що навіть дуже міцна конструкція в будь-який момент може обвалитися під впливом різних зовнішніх факторів.
Навіщо носити з собою кролячу лапку
Чутка про те, що з допомогою такого талісману, як кроляча лапка, можна переманити успіх на свій бік пішла від древніх кельтів.
Відомо, що зайченята — єдині тварини, які народжуються з відкритими очима. З-за цього древні народи вважали, що ці маленькі звірятка наділені таємними знаннями та мудрістю.
До речі, кельти вважали, що не лише лапка, але і кроляче вухо може служити своєрідним талісманом, що приносить в будинок свого володаря здоров’я і плодючість.
Втім, на сьогодні немає ніяких реальних доказів дієвості такого амулету.
Що трапиться, якщо випадково просипати сіль
На Русі сіль вважали символом вічності. У зв’язку з цим з’явилася традиція зустрічати гостей хлібом і сіллю. А просипати її, відповідно, вважалося поганим знаком.
Крім того, в ті часи сіль коштувала досить дорого. Тому просипати її — було недозволеною розкішшю і вагомим приводом для сварки.
З часом сіль стала одним з найбільш доступних продуктів. Однак марновірство, пов’язане з нею, міцно закарбувалося в народній пам’яті.
Як бачите, більшість з цих забобонів давно повинні були втратити свою актуальність. Залишається тільки зрозуміти, чому ж цього не відбувається…
Переглядів: 261