Зустріч із представниками аграрного бізнесу Івано-Франківської області в рамках проєкту «Діалог влади та бізнесу»

Суспільство
Сьогодні під керівництвом голови обласної державної адміністрації Світлани Онищук та заступника голови ОДА Вадима Созоника відбулася чергова зустріч представників державної влади та аграрного бізнесу.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківську ОВА


“Сьогодні аграрії тримають міцний економічний фронт і забезпечують продовольчу безпеку країни. Попри всі виклики вони продовжують працювати на благо держави. Водночас наші захисники перебувають у найгарячіших точках, боронячи Україну, і саме завдяки їхній мужності ми маємо змогу працювати на своїй землі. Тому підтримка Збройних сил України залишається нашим спільним обов’язком”, – зазначила Світлана Онищук.

За словами Вадима Созоника, зустріч, яка відбувається у рамках ініційованого Президентом України проєкту «Діалог влади та бізнесу», присвячена питанням проведення комплексу весняно-польових робіт у 2025 році.


“Забезпечення стабільності та економічного добробуту наших аграріїв є стратегічним пріоритетом. Ми зібралися тут, щоб вислухати ваші пропозиції, обговорити виклики, з якими ви стикаєтесь, і разом шукати ефективні шляхи їхнього вирішення. Впевнений, що порушені сьогодні питання є актуальними як для сільськогосподарських товаровиробників, так і для органів виконавчої влади. Адже від ефективної організації весняно-польових робіт залежить майбутній урожай, а отже — і рівень продовольчої безпеки країни», — зазначив Вадим Созоник.

Учасники зустрічі підбили підсумки весняно-польових робіт та аграрного сезону 2024 року на Івано-Франківщині.


Директор департаменту агропромислового розвитку Івано-Франківської обласної державної адміністрації Алла Хамчич зазначила, що торік по всіх категоріях господарств області зібрано 927,5 тис. тонн зернових із середньою урожайністю 68,1 ц/га.


Йшлося і про результати перезимівлі озимих зернових та ріпаку, про що повідомив Микола Микитин – директор Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН України.


Іван Андрусишин, начальник управління санітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в області, доповів про збільшення обсягів застосування пестицидів.


Основні вимоги до застосування:
  •  Працівники повинні мати посвідчення на право роботи з пестицидами.
  •  Обов’язкове повідомлення населення про використання хімікатів.
  •  Обробки проводити у вечірній та нічний час.
  •  Всі операції реєструються у журналі обліку пестицидів.
  •  Дотримання санітарних захисних зон біля населених пунктів.

Також мовилось і про:

  •  допомогу аграріїв ЗСУ (списання пального),
  •  бронювання працівників агросектору,
  •  цінову політику на молочні продукти та рівень націнки дистриб’юторів,
  •  наслідки кліматичних змін,
  •  співпрацю аграріїв із громадами та Держпродспоживслужбою,
  •  підживлення озимих культур та їхній поточний стан,
  •  контроль за використанням пестицидів та агрохімікатів та їхні наслідки для бджільництва.



Переглядів: 341