Жіночі професії, які можуть провокувати серйозні захворювання
За 2-3 місяці роботи організм не постраждає.
Багато з професій заведено вважати традиційно жіночими. Хоча в сучасному суспільстві жінки можуть працювати разом з чоловіками, чіткого поділу на жіночу і чоловічу роботу немає, але частина з робочих сфер на 80-90% зайнята саме дамами. Ці професії, які нам здаються цілком нешкідливими, можуть негативно впливати як на фізичний стан, так і на психіку.
Зовсім не обов’язково працювати на шкідливих виробництвах. Багато професій, які пов’язані з роботою в офісі, школі, клініці чи сфері обслуговування не менш небезпечні.
Вчителі, оператори на телефоні
В їх основі лежать одні й ті ж шкідливі фактори, що впливають на здоров’я. Тому вони об’єднані в одну групу. Перш за все, важливий фактор — стрес, пов’язаний з постійними проблемами через учнів і батьків, або незадоволених клієнтів. Неможливо повністю абстрагуватися від усіх стресових ситуацій, а це — негативний вплив на психіку.
Другий фактор — постійні голосові навантаження і пов’язані з ними простудні захворювання. Ангіни, фарингіти, ларингіти — часті супутники людей, які багато говорять протягом тривалого часу.
Це пов’язано з тим, що при тривалій розмові слизова сильно сохне, зв’язки напружуються, послаблюється захисна функція слини, небезпечні віруси і мікроби легше проникають в організм.
Стюардеси
Професію вважають дуже романтичною, багато дівчат просто мріють постійно літати з країни в країну. Але ті, хто багато років працює в цій сфері, знають, з якими труднощами деколи доводиться стикатися.
Це стреси, пов’язані з гучними пасажирами або особливостями перельоту, і зміна часових поясів, яка порушує природні біоритми. Крім того, різкі зміни погодних умов в різних країнах, перепади тиску на висоті, ненормований графік роботи, тривале перебування на ногах — все це впливає на здоров’я. Можливі проблеми з нервовою, ендокринною системою, травленням, дітонародженням.
Офіціант, хостес
Навіть якщо не брати до уваги незадоволених клієнтів, які висловлюють претензії саме офіціантам, в цій професії чимало чинників, які гублять здоров’я.
- Необхідність дотримання дрес-коду, носіння суворої незручної форми і взуття, від якої втомлюються тіло і ноги.
- Тривале перебування на ногах — навантаження, навіть якщо дозволено ходити в м’яких тапочках.
- Нерідко офіціанти повинні носити досить важкі страви, кружки, підноси, при цьому не впустивши посуд. Це теж навантаження на тендітний жіночий організм.
- Режим роботи ресторанів і барів — це порушення режиму сну.
Секретар, співробітник офісу, журналіст
Ці професії об’єднує одна загальна умова — тривале сидіння в офісі за монітором комп’ютера або ноутбука, набір тексту, малорухливість, статичні навантаження.
Одна з ключових проблем цієї групи професій — тунельний синдром. Це дискомфортні відчуття, оніміння, відчуття поколювання в області зап’ясть. Через постійне навантаження на зап’ястний суглоб і вимушеного положення рук тканини набрякають і здавлюють зап’ястний нерв. Через це виникають неприємні відчуття в області пальців, кисті, передпліччя.
Друга проблема офісних співробітників — незручна, статична поза з навантаженнями на хребет через тривале сидіння.
Це формує порушення постави, остеохондроз, біль в шиї і спині, слабкість м’язів і уповільнення обміну речовин. Якщо додати до цього списку гіподинамію і гіпоксію через рідкісні провітрювання, застій крові в ногах, проблема стає ще серйознішою.
Третя небезпека — синдром сухого ока. Він виникає через тривале фіксування погляду на монітор і рідкісного мигання. Слизова оболонка очей сохне, страждає зір, м’язи очей втомлюються. Через кілька років можуть знадобитися вже окуляри, постійне використання крапель для очей і лазерна корекція короткозорості.
Продавці та консультанти в магазинах
Проблеми жінок в цих професіях близькі до офіціантів. Це тривале перебування на ногах, також часто в професійній формі. До кінця робочого дня ноги набрякають, болять, може розвиватися варикозне розширення вен.
Друга проблема консультантів схожа на учительську. Їм доводиться багато розмовляти, допомагати клієнтам. Тому голосові зв’язки, горло — слабке місце.
Якщо це магазин з виходом на вулицю, ще одна проблема — протяги, зміни температури, робота кондиціонерів. Це створює умови для частих застуд. Соціальні контакти з безліччю людей, це ще один фактор ризику.
Актриси
Ще одна романтична і бажана професія для багатьох дівчат, але все не так просто.
- Нормований графік і стреси, постійна зайнятість і дефіцит сну підривають нервову систему.
- Під час зйомок часом немає можливості нормально поїсти, актори перекушують на ходу не найкориснішою їжею. А це — гастрити, надлишок ваги, проблеми з кишечником.
- Фізичні навантаження на зйомках — ще одна проблема, як і ризик травм або серйозних хвороб, застуди при зйомках на вулиці або в холодних студіях. Актриси часом беруть участь в сценах практично без одягу, і не завжди умови комфортні, а сцену можна знімати кілька годин.
Професійні спортсменки, тренери
Жінки, які професійно займаються спортом — гімнастикою, фігурним катанням, бігом, біатлоном, знають, що здоров’я в цьому випадку сильно страждає.
Негативних факторів в спорті багато: високі навантаження, травми, постійні дієти і підтримання строго заданої ваги, порушення гормонального обміну, проблеми з травленням.
Виникають проблеми з вагітністю, порушується нервова система, опорно-руховий апарат, травлення.
Переглядів: 319