Зберігання рослинної олії: рекомендації та правила

Кулінарні рецепти

Чи варто зберігати рослинну олію в холодильнику.

Зберігання рослинної олії — питання, яке зачіпає практично кожного і про яке мало хто може сказати щось конкретне.

У практично всіх господинь картина приблизно така — олія або стоїть в 10 сантиметрах від плити, або в кращому випадку перебуває в шафці на відстані витягнутої руки. Однак, якщо дати собі завдання прочитати дрібні букви на звороті етикетки, то побачимо наступне: «Після відкриття зберігати в холодильнику».

Зберігання рослинної олії

Так чи потрібно зберігати рослинну олію в холодильнику? І так, і ні. Але про все послідовно. У всіх рослинних олій є 4 вороги: світло, кисень, тепло, різкі перепади температур.

Їх вплив змушує олію окислюватися, робить її прогірклою, призводить до втрати смаку, аромату і корисних властивостей. Кращий спосіб цього уникнути — належне зберігання.

Температурний режим

Ідеальна температура для зберігання соняшникової олії знаходиться в межах від +8 до +17 градусів. При цьому влітку біля гарячої плити вона може складати і +40, а в холодильнику не перевищує +4.

Здавалося б, тримайте олію в шафці подалі від плити, і не буде проблем. Чому ж виробник рекомендує зберігати олію в холодильнику? Виявляється, зберігати олію в кухонній шафці дійсно можна, але тільки до тих пір, поки ви не відкрили кришку.

Після розкриття упаковки всередину потрапляє кисень і відбувається окислювальне псування олії, просто кажучи, воно стає гіркою. До речі, це суттєво скорочує термін зберігання. Відкриту пляшку, що стояла в шафці, потрібно використати протягом 3-4 тижнів. В холодильнику при температурі не вище 11 градусів вона може зберігатися до 3-4 місяців.

Рекомендації по зберіганню, які ми не завжди виконуємо

Темне місце

Під впливом ультрафіолету рослинна олія змінює хімічний склад, а також швидко втрачає свої смакові якості і характерний колір. Тому ідеальна упаковка (як, наприклад, в оливкової олії) повинна бути з темного скла.

Однак з міркувань економії рослинна олія, яке використовується масово і у великій кількості, як і раніше розливається в прозору пластикову тару. Яка з часом починає виділяти шкідливі речовини (особливо при нагріванні).

Який же вихід? Зберегти корисні властивості олії в домашніх умовах досить легко. Досить просто тримати олію в закритій кухонній шафці, а ще краще — відразу після розкриття переливати олію в темний скляний посуд із щільною кришкою.

Прохолодне місце

Найзручніше (завжди під рукою) місце зберігання рослинної олії — стільниця. Але воно ж і найбільш несприятливе. Позначається близькість розпеченої плити, велика кількість денного та штучного світла, різкі перепади температур.

Ідеальним рішенням як для довгострокового, так і для щоденного зберігання олії може послужити закрита шафа, бажано нижня (там прохолодніше). Щоб було зручніше, можна тримати велику пляшку в шафці і за потреби переливати тижневий запас в маленьку, яка буде стояти біля плити.

Холодильник

Зберігати відкриту пляшку потрібно в холодильнику. Наприклад, у відділенні для овочів та фруктів (там встановлена температура близько 8 градусів). На середніх полицях температура нижче (може становити 4-5 градусів), а це для олії шкідливо.

При цьому дверцята холодильника теж не найкращий варіант. З одного боку, температура відповідає, з іншого — постійні перепади температур, які не йдуть олії на користь.

Джерело



Переглядів: 2 994