Замість демобілізації — відпустка 90 днів

Суспільство

Як відомо, наразі готується великий законопроєкт щодо змін у процесі мобілізації. При його підготовці також розглядається можлива демобілізація військових через 18, 24 або 36 місяців служби під час воєнного стану. А опозиційний депутат Олексій Гончаренко вже зареєстрував кілька проєктів законів щодо звільнення військових після 18 місяців служби.

Водночас, як повідомило BBC джерело у владі, Генеральний штаб ЗСУ та силові відомства проти проведення демобілізації до завершення війни.

“Генштаб і інші силовики кажуть, що виступають взагалі проти демобілізації як такої аж до кінця війни. Шукаємо можливості їх переконати у зворотному

На противагу демобілізації розглядається варіант надання військовим, які не менше ніж рік перебували на фронті, тривалих відпусток — 90 календарних днів без поділу на частини.

«Варіант в розробці замість демобілізації після 36 місяців. Зверніть увагу, це стосується і контрактників: «Військовослужбовцям, які проходили безперервну військову службу після введення у встановленому порядку воєнного стану протягом 24 місяців та за умови безпосередньої участі у бойових діях не менше 12 місяців надається додаткова відпустка із збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів без поділу на частини», — написала у телеграм заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Мар’яна Безугла.

Проте ймовірно демобілізації все ж будуть підлягати військові строкової служби, у яких вже закінчився строк служби. Вони матимуть вибір — продовжити військову службу за контрактом (мобілізацією) або демобілізуватися.

Нагадаємо, що влітку до Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу» додано новий пункт, який дозволяє військовим строкової служби переходити на службу за мобілізацією.

Джерело



Переглядів: 604