Захист вашого майна: які документи підтверджують право власності на нерухомість

Економіка

Власність на квартиру реєструється у Державному реєстрі прав на нерухоме майно, що діє на всій території країни.

Підтвердження права власності на нерухомість є важливою процедурою для будь-якого власника майна. Це можна зробити завдяки певним документам. Надалі вони дозволять встановити вам юридичну вірогідність власника та захистити його права на майно.

Які документи підтверджують право власності на нерухомість

Загалом такі важливі папери можна розділити на дві категорії:

  • Перша – документ, що підтверджує право власності на квартиру або інший об’єкт нерухомості. Сюди входять:
  1. Свідоцтво про право власності, видане до 2016 року.
  2. Виписка з державного реєстру прав на нерухоме майно, що засвідчує реєстрацію права власності.
  • Друга – правовстановлювальні документи. Вони підтверджують підставу виникнення права власності. Мова про:
  1. Договори купівлі-продажу, дарування, довічного утримання та інші нотаріальні договори.
  2. Рішення суду.
  3. Свідоцтва, що підтверджують право на отримання спадщини, згідно із законом або за заповітом.

Виходить, при проведенні операцій купівлі-продажу житла необхідно не тільки мати сам договір у своєму розпорядженні, але й забезпечити внесення всіх даних до електронного реєстру. Виписка з цього реєстру буде підтвердженням права власності на нерухомість та головними характеристиками об’єкта.

Де реєструється право власності на житло

Власність на квартиру реєструється у Державному реєстрі прав на нерухоме майно, який діє на всій території України. Ця система забезпечує обробку, зберігання та надання інформації про зареєстровані власницькі права на нерухомість та їх обтяження. Тобто, це вам гарантує правову вірогідність та прозорість у процесі реєстрації власницьких прав на житло в Україні.

Як отримати документ на право власності на нерухомість

У такому випадку ви можете звернутися:

  • До нотаріуса — як державного, так і приватного. Він має доступ до реєстру й право реєстрації будь-яких правочинів із нерухомістю.
  • До центру надання адміністративних послуг, де реєстрацією права власності на нерухомість займається державний реєстратор.

Якщо ви оберете перший варіант, то пам’ятайте, що нотаріус може провести реєстрацію квартири або будинку негайно чи протягом п’яти робочих днів, відповідно до статті 19 Закону України “Про реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”.

Яка квартира вважається малою

Ми вже пояснювали, що розуміння оптимальних розмірів квартири не є однозначним. Навіть при вимогах житлових стандартів до 10 квадратних метрів на особу для комфортного проживання, квартира-студія або смартквартира може бути відмінним вибором для одиноких або пари без дітей. Ефективне використання простору дозволяє створити затишне житло навіть при знижених площах, порівняно з вимогами Житлового кодексу.

Джерело



Переглядів: 361