За якими ознаками можна зрозуміти, що варто вже переходити на літню гуму

Поради

На літню гуму теж треба вчасно переходити.

Навіщо поспішати зі зміною зимової гуми? Багато людей даремно поспішають перевзути колеса, щоб не зносити шипи. Однак це неправильний захід: за кілька тижнів їзди чистою дорогою з шинами нічого не трапиться, проте різке похолодання на літній гумі може стати для вас несподіванкою. Зараз ми підкажемо, коли правильно замінювати гуму.

Не покладайтеся на короткостроковий прогноз

Тимчасове підвищення температури ще не гарантує кінець зимового сезону. У більшій частині країни весь березень буде холодним, і подекуди лід на дорогах ще лежатиме. Пам’ятайте, що зимові шини ви перевзуваєте тому, що хочете забезпечити безпечне і впевнене водіння. Чи варто ризикувати тепер?

Всесезонні шини можна замінити раніше

Якщо у вас є комплект всесезонних шин, ви можете подумати про заміну, коли добова температура вночі стане стабільно вищою за нуль, а довгостроковий прогноз не показує загрози сильного снігопаду. Якщо ви надаєте перевагу літнім шинам для гарної погоди, почекайте, поки не зникне загроза снігопаду і низьких температур. Літні шини погано працюють за температур, що наближені до від’ємних, і практично не забезпечують зчеплення зі снігом. Вони найкраще працюють за більш високих температур, що перевищують + 10 градусів.

Дивіться на матеріал доріг

Дороги зазвичай укладають грубозернистим асфальтом, який витримує вагу великовантажних автомобілів. Таке покриття тверде і текстурне, а тому щільно зчіплюється з шиною під час руху машини. Інший тип асфальту — дрібнозернистий — встановлюють на прибудинкових територіях. Він вже погано зчіплюється з шиною, а тому під час замерзання може вкритися крижаною кіркою, по якій небезпечно їздити на літній гумі. Швидкісні траси теж роблять гладкими, щоб забезпечити швидкий розгін — на них на літній гумі за температури, нижчої за +10 градусів теж не варто їздити.

Джерело



Переглядів: 324