За рік на Прикарпатті поменшало на півтисячі громадян-іноземців

Суспільство
Продовжують знайомити населення краю з напрямами роботи міграційної служби. До уваги пізнавальна інформація про те, скільки і на яких підставах в Івано-Франківській області проживають громадяни з паспортом іноземної країни.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Міграційну службу Івано-Франківської області


Найперше доречно зауважити, що саме в міграційній службі громадян-іноземців документують посвідками на постійне чи тимчасове проживання – біометричними документами, що посвідчують особу іноземця та підтверджують її право на постійне проживання чи законні підстави для тимчасового проживання в Україні.


З кожним роком від початку повномасштабного вторгнення русні в Україну ситуація зазнає змін: внаслідок війни триває відтік іноземців. До прикладу, навіть порівняно з 2023 роком в івано-франківських вишах дедалі зменшується кількість іноземних студентів. А порівняно з довоєнним часом студентів-іноземців поменшало втричі.

За інформацією відділу з питань тимчасового та постійного проживання іноземців та осіб без громадянства УДМС в області, ми сформували своєрідний міграційний паспорт, в якому точно відображено, хто з іноземців (наголошуємо – йдеться про легальні підстави) зараз перебуває на території нашої області. Отже:

  •  в Івано-Франківській області постійно проживають 5864 громадян іноземних країн. Історичне минуле України таке, що левову частку іноземців з постійним місцем проживання в Україні ( в тому числі, на Івано-Франківщині) становлять громадяни рф – 4226 ( за рік поменшало на 123 осіб). До «п’ятірки» країн, чиї громадяни оформили посвідки на постійне проживання на території Прикарпаття, також входять Молдова – 303 громадян ( плюс 5 осіб), Білорусь – 157 громадян ( за рік поменшало на 29 осіб), Казахстан – 114 громадян ( приріст 6 осіб), Італія – 104 громадян ( збільшення на 8 осіб).

Крім того, станом на 20 січня 2025 року у нашій області тимчасово проживають 964 іноземці ( менше на півтисячі, ніж роком раніше), у тому числі:


  •  407 студентів, які навчаються головно в Івано-Франківському національному медичному університеті. Переважну кількість іноземної студентської братії становлять громадяни Індії (321). Другою за чисельністю є студентська громада з Польщі (35 громадян), третьою – з Молдови (37 громадян);
  •  329 осіб-іноземців, що прибули в Україну з метою возз’єднання сім’ї з особами, які є громадянами України, чи уклали шлюб з громадянами України ( зменшення за рік на135 осіб);
  •  160 іноземних громадян, які прибули в Україну з метою працевлаштування і мають відповідний дозвіл на працю ( роком раніше такий дозвіл мали 186 громадян;
  •  29 релігійних діячів;
  •  31особа є волонтером.

Відповідно до положень Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» торік міграційною службою області скасовано 468 посвідок на тимчасове проживання в Україні, що на сотню більше порівняно з 2023 роком.




Переглядів: 149