З початку осені на Прикарпатті почастішали випадки складування сміття біля енергетичних об’єктів
З початку осені на Прикарпатті почастішали випадки складування сміття біля енергетичних об’єктів, зокрема, це стосується куп опалого листя, будівельних та побутових відходів. Окрім того, що несанкціоноване складування сміття передбачає за собою адміністративну, а подекуди й кримінальну відповідальність, це може стати серйозною небезпекою для життя навколишніх.
Пише Голос-Інфо з посиланням на Прикарпаттяобленерго
Чому небезпечно складувати відходи біля енергетичних об’єктів?
Відходи, особливо з високим вмістом легкозаймистих матеріалів, становлять підвищену пожежну небезпеку. У разі займання, полум’я може пошкодити електричні опори або мережі повітряних та кабельних ліній, що призведе до аварійного знеструмлення.
Залежно від масштабів пошкодження, відновлення електропостачання може тривати від декількох годин до майже доби часу. Окрім цього, при складуванні сміття біля енергетичних об’єктів можливий контакт людини з обладнанням, що перебуває під напругою. А це становить безпосередню смертельну небезпеку для порушника.
В АТ «Прикарпаттяобленерго» застерігають від складування сміття поблизу електричних мереж та нагадують про охоронну зону ЛЕП:
- для повітряних ліній до 1 кВ – 2 метри від крайніх проводів,
- для повітряних ліній до 20 кВ – 10 метрів від крайніх проводів,
- для повітряних ліній 35 кВ – 15 метрів від крайніх проводів,
- для повітряних ліній 110 кВ – 20 метрів від крайніх проводів,
- для трансформаторних підстанцій – 3 метри від огорожі або споруди за периметром,
- для підземних кабельних ліній електропередачі – 1 метр.
За порушення правил охорони в цих зонах порушнику загрожує штраф, а якщо внаслідок складування сміття пошкодились і енергетичні об’єкти – додатково необхідно буде сплатити вартість відновлення пошкоджених мереж, опор ЛЕП або навіть компенсацію за збитки, спричинені аварійними відключеннями електроенергії.
Якщо ж складування сміття призвело до аварії або пожежі з серйозними наслідками, порушник може бути притягнутий до кримінальної відповідальності. Наприклад, якщо внаслідок таких дій було завдано шкоди майну, навколишньому середовищу чи здоров’ю людей, можливе навіть ув’язнення.
Щоб уникнути небезпечних аварійних ситуацій, працівники АТ «Прикарпаттяобленерго» слідкують за станом енергооб’єктів та в ряді випадків навіть використовують відеоспостереження для розпізнання сторонніх осіб. Тож відповідальності уникнути не вдасться, зазначають у компанії.
Стежте за нами в соціальних мережах: Ютуб, Телеграм, Фейсбук та Інстаграм.
Переглядів: 115