З лютого 2022 року 11 тисяч переселенців офіційно зареєструвалися у Калуській громаді

Суспільство

З лютого 2022 року до 11 тис. українців-переселенців було офіційно зареєстровані у громаді. До 6 тис. осіб на сьогодні залишилися на проживання.


Про це Голос-Інфо дізнається від Андрія Найди


Спільними зусиллями нам вдалося зробити багато добрий справ для адаптації людей, які вимушено стали переселенцями. І сьогодні – важливий день. Ще один прихисток у Калуській громаді відкрив свої двері для ВПО.


Така важлива подія зібрала важливих людей: на заході були присутні заступниця голови Івано-Франківської ОВА Людмила Сірко, представники Калуської РВА, благодійники та меценати, які долучилися до важливої справи, священнослужителі та мешканці, які будуть проживати у прихистку.


Початком став день 21 грудня 2022 року, коли було затверджено проєкт меморандуму про взаєморозуміння між Калуською міською радою та Благодійною організацією «Благодійний Фонд Мув Юкрейн» та тісної співпраці щодо ремонту приміщення для проживання внутрішньо переміщених осіб в приміщенні колишнього садочку “Теремок”. Це вже другий такий об’єкт. Першим – була школа – філія Калуського ліцею № 10, що в селі Мостище.


Прихисток «Теремок» облаштований для 45 внутрішньо переміщених осіб – з соціально незахищених верств населення, серед яких матері з дітьми, багатодітні сім’ї, особи з інвалідністю, особи похилого віку, одинокі люди, які проживали в ЗДО «Золотий ключик».

До проведення ремонтних робіт залучені основні донори, координатори проекту – Благодійна організація «Благодійний Фонд «МУВ ЮКРЕЙН»», завдяки яким було здійснено ремонт (загальна сума –2 млн грн).


Фонд найактивніше поповнюється за рахунок донорів із Швейцарії та США. Величезна подяка щедрому благодійнику Денні Якобус. Щира вдячність подружжю – Патриції та Джону Шморгун, Енді Кузічу, Дену Енґлу та всій команді фонду за активність й, власне, дієвість у допомозі в створенні умов для проживання людей, які, на жаль, вже не мають куди повертатися.


Калуською міською територіальною громадою було прийнято рішення про можливість залучення й інших донорів до переобладнання даного приміщення в прихисток для людей, які поселилися в нашому місті. Щира подяка всім, хто долучився до потрібної справи:
– ТзОВ «GOODVALLEY Україна» (меблі – 96 тис. грн);
– Міжнародна організація з міграції (будівельні матеріали, побутова техніка, сантехніка, очисні споруди, утеплення фасаду. Загальна вартість робіт – близько 4 млн грн);
– Благодійний Фонд «РОКАДА» (побутова техніка, обігрівачі, рушники, набори посуду – на суму близько 150 тис. грн) при сприянні партнера – Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців;
– Міжнародна благодійна гуманітарна організація “Terre des hommes” (подушки, постільна білизна, столи для їдальні, крісла на суму – 150 тис. грн);
– Громадська організація «Громадський центр «Еталон»» за сприяння Угорської екуменічної служби допомоги (постільна білизна, набори кухонних приладів, сковорідки – 100 тис. грн);

– ПРООН в рамках проекту “Мери за економічне зростання” (генератор, побутова техніка, ліжка, матраци, ковдри та постільна білизна, подушки).


Силами Калуської міської територіальної громади налагоджено координацію роботи з донорами (подяка Мар’яні Думенко, головній спеціалістці міської ради), здійснено профілювання дороги та засипку щебенем, проведено роботи зі збільшення електричної потужності будівлі та ремонту системи водопостачання й опалення, закуплено меблі, карнизи, профінансовано пошиття гардин, проведено систему охорони, здійснено прибирання та благоустрій території на загальну суму понад 1,2 млн грн.


Також міський голова подякував Михайлу Паньку за якісну організацію проведення ремонтних робіт; місцеву підприємицю Іванну Висп’янську – власницю салону штор «Фіранка», котра неодноразово здійснила виїзд на об’єкт для створення максимального домашнього комфорту для внутрішньо переміщених осіб.


Підприємець Микола Петенко люб’язно надав пам’ятну таблицю про відкриття.


“Окрема подяка Ярославі Гоголь – керівнику меблевої фабрики “GOYDALKA”, яка надала весь комплект меблів за соціальною орієнтованою ціною. Позитивним є те, що добрі справи за сприяння небайдужих людей вирішуються. Правду кажуть, що чужої біди не буває!”, — йдеться у дописі. 
+32
All reactions:

105



Переглядів: 427