Японські та українські фахівці співпрацюють у сфері зміцнення системи охорони психічного здоров’я

Суспільство

Заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко, ректор Івано-Франківського Національного медичного університету Роман Яцишин, делегація фахівців у сфері охорони психічного здоров’я з України, яку очолює голова Координаційного центру КМУ / Mental Health UA Оксана Збітнєва, відвідали кафедру психічного здоров’я/психіатричного медсестринства Вищої школи медицини Токійського університету в Японії.


Про це пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківську ОВА.


Професор Ніші Дайсуке познайомив делегацію з тренінгами з травмоінформованої допомоги (ТІД) для психіатричних медсестер та державних службовців, а також поділився досвідом впровадження ТІД у програми підготовки лікарів, медсестр та в державному екзамені для медсестер.
Оксана Збітнєва прочитала лекцію про Всеукраїнську програму охорони психічного здоров’я Ти як?, ініційовану Першою леді України Олена Зеленська, з метою створення якісної системи надання послуг з охорони психічного здоров’я та розвитку культури охорони психічного здоров’я в Україні.


Програма реалізується Координаційний центр КМУ / Mental Health UA. Професор Олег Чабан прочитав лекцію про стрімке зростання захворюваності на ПТСР серед цивільного населення та ветеранів війни.


Днями делегація відвідала відділення нейропсихіатрії лікарні Токійського університету, спостерігала за роботою Центру відновлення та денного стаціонару (психіатричного денного стаціонару), а також поспілкувалися з пацієнтами.
«Ми були вражені енергією делегації, яка приїхала до нашої лікарні, щоб знайти щось, що може покращити послуги з охорони психічного здоров’я в країні, яка воює. Для нас це також була цінна можливість навчитися у української сторони, оскільки ми знайшли багато спільних проблем у нашій клінічній практиці», – розповідає керівник Центру відновлення, доктор Кондо Шінсуке.
Зауважувалося, що в умовах сьогодення важливо вивчати досвід Японії в роботі з травмами, а також у створенні амбулаторних програм підтримки пацієнтів, які потребують психологічної, психіатричної допомоги, який буде корисним для України. Мовилося й про продовження взаємного навчання та співпрацю у сфері охорони психічного здоров’я.


Стежте за нами в соціальних мережах: ЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.


Переглядів: 262