Якими засобами можна помити кішку, якщо вдома немає спеціального шампуню
Для миття кішок існують не лише шампуні.
Найчастіше кішки самі підтримують чистоту шерсті, і мити їх немає потреби. Однак іноді виникають ситуації, коли купання неможливо уникнути, наприклад, ваш улюбленець сильно забруднився токсичними речовинами, які під час вилизування можуть потрапити всерединуa.
Чи можна мити кішку шампунем для людей або милом
Тварин бажано мити спеціалізованими шампунями. Вони розробляються з урахуванням особливості будови їх шкіри і шерсті, і не зашкодять здоров’ю вихованця.
У котів та людей різний PH (кислотно-лужний баланс) і за постійного використання звичайного шампуню або мила шкіра тварини може бути пересушеною, а барвники і аромати можуть викликати її подразнення. Крім того, такі засоби часто мають специфічний запах, що може не сподобатися вашому улюбленцю — адже коти найчастіше не полюбляють нав’язливі аромати, а купання — стрес для більшості з них.
Звичайно, якщо використовувати шампунь або мило у виняткових випадках, проблеми не буде, а ось від постійного використання таких засобів краще відмовитися, щоб не нашкодити вихованцеві.
Чим можна мити кішку, якщо немає спеціального шампуню
Якщо забруднення не дуже сильне, можна просто протерти ділянку шерсті ганчіркою, змоченою теплою водою. Якщо ж неодмінно потрібні лазневі процедури, а спеціальних засобів для тварин під рукою немає, скористайтеся шампунем або милом для дітей до 3 років. У них найчастіше не додають різкі аромати і барвники, а рівень PH у них нейтральний.
Якщо ж доводиться використовувати дорослі засоби, то обирайте найбільш щадні з них — шампуні зі зниженим рівнем PH (часто це шампуні для пошкодженого волосся), без парабенів і з невеликою кількістю сульфатів. Усю інформацію про склад можна прочитати на упаковці вашого засобу.
Під час миття шампунь краще розчинити у воді (1 ст. л. засобу на 1 л води) та нанести на шерсть і шкіру кішки — у такий спосіб шерсть швидше просочиться, і засіб рівномірно розподілиться по тілу тварини.
Не забудьте ретельно змити миючий засіб, щоб його залишки не потрапили всередину організму — адже після купання кішка буде вилизувати шерсть язиком.
Шампуні для котів за консистенцією
Якщо ви плануєте мити свого вихованця, то варто придбати спеціальний шампунь для котів. Залежно від консистенції такі шампуні можуть бути:
Звичайними рідкими
Вони краще за інші засоби прибрають забруднення, проте не підходять тим котам, у яких кожне купання викликає бурхливий протест.
Сухими
Являють собою порошок, який наноситься на шерсть вихованця, після чого ретельно вичісується. Це доречний варіант для тих котів, які не полюбляють купатися, проте з сильними забрудненнями такий шампунь навряд чи впорається.
У вигляді спрею
Це безводні шампуні, які також підійдуть тим тваринам, які є противниками купання. Однак наносяться вони за допомогою розпилювача, що теж може налякати кота.
Шампуні для котів за спрямованістю дії
За спрямованістю дії шампуні для котів можна розділити на наступні групи:
Косметичний
Призначений для видалення забруднень і надання шерсті свіжого вигляду.
Лікувальний
Покликаний вирішувати певну проблему (шампунь від лупи, від алергії, від лишаю, антибактеріальний). Такі засоби краще використовувати лише після консультації з ветеринаром.
Антипаразитарний
Спрямований на боротьбу з паразитами — блохами, вошами і т. д. У такі шампуні додаються токсичні речовини, тому використовуватися вони повинні згідно з інструкцією.
Спеціальний
Це шампунь, який використовується для догляду за шерстю (для надання відтінку, відбілюючий, для сухої або жирної шерсті, спеціальний шампунь для сфінксів і т. д.)
Підбирати шампунь потрібно з урахуванням потреб і особливостей вашого вихованця. У будь-якому випадку, звичайні “людські” косметичні засоби можуть йому нашкодити. Навіть якщо ви не купаєте кота регулярно, варто мати вдома спеціальний шампунь для тварин, щоб у непередбаченій ситуації зробити процес купання щадним і безболісним.
Переглядів: 2 172