Який вогнегасник потрібно вибрати в автомобіль

Поради, Технології

На ринку зараз представлені три типи вогнегасників.

Вогнегасник без перебільшення може врятувати ваш автомобіль в разі несподіваного загоряння. При цьому, для того, щоб швидко і ефективно загасити пожежу, ви повинні заздалегідь вибрати правильний вогнегасник.

З одного боку, коли ви хочете купити вогнегасник в машину, то в цьому немає нічого складного. З іншого боку, вогнегасник в машину повинен відповідати деяким вимогам. Про те, які в принципі бувають вогнегасники, і яким вимогам вони повинні відповідати ми і поговоримо сьогодні.

Який вогнегасник повинен бути в машині

Умовно у вогнегасника можна виділити кілька основних критеріїв, виходячи з яких варто робити свій вибір. Йдеться про:

  • Ємність,
  • Тип наповнювача в вогнегаснику,
  • Якості виконання.

Спочатку розберемося з ємністю і якістю. Якщо говорити про обсяг, то вогнегасник для автомобіля повинен бути не менше 2 літрів, а для вантажівки цей обсяг повинен бути хоча б 5 літрів.

2-літрового вогнегасника більш, ніж вистачає для легковика, якщо вчасно почати гасити загоряння

Якщо ж ми говоримо про якість, то тут варто надавати перевагу класичним вогнегасникам, а не так званим аерозольним. Останні мають ряд переваг, у вигляді невеликого розміру і мінімалістичного дизайну, але водночас вони не особливо ефективні при гасінні загоряння, яке могло статися в легковику.

Який вогнегасник купити в авто

З якістю і обсягом вогнегасників ми трохи визначилися. Тепер саме час поговорити про їх тип. Всі вогнегасники, які продаються для авто можна умовно розділити на три типи:

  1. Порошковий,
  2. Вуглекислотний,
  3. Повітряно-емульсійний.

Кожен з них має певний ряд особливостей, серед яких як переваги, так і недоліки.

Порошкові вогнегасники

Порошкові вогнегасники є найбільш універсальними, бо вони, фактично, покривають все навколо піною, відрізаючи доступ кисню до вогнища загоряння. Залежно від типу порошку їх використовують для гасіння:

  1. твердих матеріалів,
  2. металу,
  3. рідини,
  4. газу,
  5. проводки.

Головний мінус подібних вогнегасників — порошок всередині балона може злежатися, через що є великий відсоток відмов. Кожні пару місяців його рекомендується струшувати, а кожні два роки — перезаряджати.

Вуглекислотні вогнегасники

Вуглекислотні вогнегасники працюють за принципом перекривання доступу кисню до вогню. При цьому даний тип вогнегасника не так добре справляється з гасінням газоподібних матеріалів, деревини, пластику і тканини. Але при цьому їх активно використовують для гасіння електрообладнання, горючих рідин (палива, мастила).

Зазвичай, вуглекислотний вогнегасник потрібно перезаряджати раз в 5 років, а відсоток відмов серед них менше, ніж серед порошкових.

Повітряно-емульсійні вогнегасники

Повітряно-емульсійні вогнегасники з’явилися на ринку нещодавно. Вони діють на вогнище загоряння комплексно, витісняючи із зони горіння кисень, охолоджують поверхню і покривають її високоадгезивною плівкою. Дані вогнегасники без труднощів справляються з будь-якими загоряннями, при цьому їх не потрібно обслуговувати по 10-20 років.

Остаточний вибір щодо вогнегасника кожен, в будь-якому випадку, зробить для себе сам. При цьому якщо є можливість, то краще купити більш якісний і дорогий варіант, ніж потім плакати над згорілою машиною.

Джерело



Переглядів: 537