Який сир найкорисніший і чому

Здоров`я

І що потрібно знати про сир з цвіллю.

Сир — один з найбільш спірних харчових продуктів. Адепти ЗСЖ часто уникають його, зважаючи на високий вміст калію і лактози, велику жирність і калорійність. З іншого боку, сир багатий білками, кальцієм, величезною кількістю вітамінів і такими важливими для здоров’я організму пробіотиками. У нашому матеріалі ми розібрали всі суперечки, що стосуються сиру і розповіли, скільки і якого сиру їсти, щоб витягти максимум користі для здоров’я.

Чому не варто боятися сиру

Почнемо з калію. Надлишок цього елемента (гіперкалімія) дійсно несе ряд неприємних наслідків для організму. Але ймовірність того, що, поївши сиру, ви заробите гіперкалімію, вкрай мала. Більшість сортів сиру містить від 10% до 25% добової норми калію на 100 г (в бананах, наприклад, значно більше), так що це точно не причина виключати сир з раціону. Що стосується калорійності, моцарела, фета або пармезан не набагато калорійніше авокадо або лосося, які ми не боїмося додавати в свій раціон. Будь-який продукт, який ви вживаєте в їжу, не повинен виходити за рамки вашої добової норми калорій. Якщо цього не відбувається, надбавка у вазі вам не загрожує.

Який сир вибрати

Дієтологи і нутриціологи рекомендують вибирати сири з овечого або козячого молока з кількох причин. По-перше, такі види не містять лактози, яка є одним з найпоширеніших харчових алергенів. Крім того, користь лактози для організму дорослої людини все ще знаходиться під великим сумнівом, тож навіть тим, хто не страждає алергією, фахівці не рекомендують зловживати лактозовмісними продуктами. По-друге, з точки зору правильного харчування і схуднення, козячий сир набагато корисніший коров’ячого: він низькокалорійний і містить просто рекордну кількість білка. Він так само багатий калієм, кальцієм, магнієм, практично всіма вітамінами групи B, вітаміном С і пробіотиками, що робить його відмінним доповненням до здорового раціону.

Якщо козячий сир вам все ж не до смаку (а смак у нього досить специфічний), це ще не означає, що з сиром вам доведеться розпрощатися назавжди. Просто вибирайте певні сорти сирів і не їжте їх в дуже великій кількості. Одним з лідерів за корисними властивостями є пармезан. Це справжнє джерело кальцію і фосфору, в ньому багато білка і мало жиру, а поки сир витримується (24-36 місяців), в його складі сильно зменшується вміст лактози.

Ще один корисний сир — моцарела. Якщо ви боїтеся великого вмісту калію — це ваш варіант, адже на 100 г продукту припадає менше 10% денної норми мінералу, зате моцарела багата білком, кальцієм, вітамінами групи B і пробіотиком.

Трійку лідерів закриває грецький сир фета. Тут ви знайдете кальцій, калій, натрій, цинк, рибофлавін, вітаміни групи B, вітамін В і РР. Його, до речі, виготовляють як з коров’ячого, так і з козячого молока — швидше вибирайте свій варіант і додавайте фету в салат. Це смачно і дуже корисно.

Сир з цвіллю: користь і шкода

Ще одне важливе питання, яке завжди постає при обговоренні користі і шкоди сиру: а чи можна їсти сир з цвіллю? Відповідь фахівців — “так”, але існує кілька правил. Сир з цвіллю володіє не тільки вишуканим смаком і ароматом, але і рядом корисних для організму властивостей. Серед них — підтримка здоров’я серцево-судинної системи, протизапальна дія, стабілізація нервової системи і профілактика захворювань шлунково-кишкового тракту. Але якщо сиром зловживати, ви ризикуєте заробити проблеми з кишечником, дисбактеріоз і сильний надлишок калію в організмі. Щоб цього не сталося, кількість з’їденого сиру з цвіллю не повинна перевищувати 30 г на добу.

Джерело



Переглядів: 380