Яких домашніх тварин не рекомендується заводити родинам, де є маленька дитина
Домашня тварина — не розвага і не іграшка.
Давно відомо, що діти, які ростуть в родинах, де є домашні тварини, менше страждають на алергічні захворювання, ростуть більш відповідальними і люблячими природу, ніж їх однолітки, які позбавлені спілкування з «братами нашими меншими». Але для сім’ї з маленькими дітьми деякі тварини не підходять.
Фахівці склали список домашніх тварин, які не підходять для родин з дитиною.
Розглянемо деякі з них.
Американські єноти-полоскуни, одомашнені тхори і лисиці
Попри веселу вдачу і милу зовнішність, ці тварини зберегли звички хижака і можуть боляче кусатися або дряпатися. Для таких звірів необхідна велика зручна міцна клітка, вони вимагають гарного догляду і часу для ігор.
Собачки карликових порід
Ці милі тваринки — надзвичайно тендітні створіння, маленькі діти часто випадково травмують таку крихітку, іноді навіть до переломів кінцівок. Надалі собачка, що має негативний досвід спілкування з дітьми, може цапнути дитини зі страху.
Популярні породи кішок з додаванням крові їх диких родичів
Прикладом можуть бути такі породи, як савана, бенгальська, каракет та інші.
Ці кішки дуже активні і грайливі, тому можуть випадково завдати шкоди дитині. Не дуже лояльні до дітей сіамські і перські кішки.
Добре ладнають з дітьми мейн-куни, рекси, невські маскарадні кішки і багато інших. Часто кращим другом дитини стає звичайна безпородна Мурка.
Великі папуги (ара, жако, какаду)
Ці птахи вимагають гарного догляду, їм потрібна велика міцна клітка, вони можуть голосно кричати і боляче кусаються. Крім того, великі папуги зазвичай прив’язуються до одного господаря, а інших членів сім’ї недолюблюють.
Великі екзотичні рептилії (пітони, варани)
Боляче кусаються, навіть ручні особини можуть стати агресивними в період гону. Можуть серйозно травмувати дитину.
Карликові кролики
Також як маленькі собачки вони мають тендітні кінцівки, дуже легко травмуються, вириваючись з дитячих рученят. Сильно дряпаються і можуть вдарити передніми лапами. Схильні до стресу і не люблять сидіти на руках.
Шиншила
Їх ніжне хутро швидко брудниться, коли їх часто гладять і чіпають руками. При переляку втрачають шерсть, схильні до грибкових захворювань, небезпечних і для людини. Не всі звірята люблять тактильний контакт. Якщо вам дуже подобаються шиншили, то беріть молоденького самця — вони приручаються найкраще.
Черепаха
Сухопутним черепахам потрібен великий горизонтальний тераріум з підігрівом і спеціальне збалансоване харчування. У картонній коробці або при вільному квартирному утриманні черепаха просто повільно вмирає.
Особливо, якщо її годують тільки капустою і кульбабою. Що ж стосується водних червоновухих черепашок, які такі симпатичні в юному віці, то вони дуже швидко ростуть. Через пару років ця крихта стане розміром з тарілку, з’їсть в акваріумі всі водорості і рибок.
Червоновухій черепасі необхідний акватераріум з підігрівом і виходом на сушу. Вона не може постійно плавати! Ще ці створіння дуже багато їдять, тераріум доведеться чистити дуже часто. А дитині черепаха швидко набридне.
Джунгарські хом’ячки
Ці звірята швидко дичавіють, ведуть нічний спосіб життя і вилазять з будь-якої клітки. Для дитини краще завести сирійського хом’ячка, морську свинку або декоративного щура.
Звичайно, якщо ви любите цих тварин і вони вже живуть у вашому домі, то не потрібно від них позбавлятися. У тварин різні характери і хтось із перерахованих вище домашніх улюбленців прекрасно уживеться з дітьми.
Просто зверніть увагу на деякі складності утримання, стежте і за дитиною, і за звіром, птахом або рептилією.
Джерело
Переглядів: 336