Які породи собак можуть бути небезпечні навіть для своїх господарів

Без категорії

Прийняття рішення про те, що варто завести собаку, повинно бути виваженим, особливо в тому разі, якщо ваш вибір припав на представника бійцівської або сторожової породи.

Річ у тому, що вони володіють непростим характером, який обумовлений сферою їх “професійної” діяльності.

Будь-яка собака потребує не тільки уваги від свого власника, але і належного виховання, оскільки певні породи собак можуть представляти загрозу навіть для своїх господарів:

Американський пітбуль

Заборонений до розведення в ряді країн, оскільки занадто частими були випадки нападу. Це досить великі тварини з м’язистим тілом і масивною щелепою. Якщо американський пітбуль налаштований серйозно, то його атака може закінчитися смертельним результатом.

Спочатку породу виводили для того, щоб вони допомагали заганяти биків. Оцінивши їх рівень агресії, а також міць, їх почали використовувати як бійцівських псів.

До речі, американський пітбуль начисто позбавлений почуття страху. Тому порода вимагає не тільки професійного виховання, але і досвідченого господаря, оскільки вони схильні до прояву домінантної поведінки.

Бриндизський бійцівський пес

На щастя, цю собаку рідко можна зустріти, оскільки їх розведення заборонено практично в усіх країнах. Річ у тому, що їх вивели шляхом схрещування вельми небезпечних порід: кане-корсо (нащадки собак, які використовувалися для цькування гладіаторів в часи Стародавнього Риму), пітбуля, ротвейлера або неаполітанського мастифа.

Саме цю породу використовують представники італійської та албанської мафії. Бриндизський бійцівський пес не визнаний в якості породи ні одним експертним співтовариством кінологів.

Зустріч з таким псом не обіцяє нічого хорошого. До того ж, пес досить непростий у вихованні.

Тоса іну, або японський мастиф

Про цю породу відомо з XIX століття, вона була створена для собачих боїв в князівстві Тоса, Японія. До Європи ця порода потрапила в 80-і роки минулого століття, а перші цуценята з’явилися в Німеччині і Швейцарії. Без дресування Тоса-іну може становити загрозу для життя людини, тому заборонена в ряді країн.

Важливо! Тоса іну не слід виховувати як собаку-охоронця, оскільки ця якість, як і захист господаря, у неї в крові. Рекомендується прищеплювати тварині спокій і лояльне миролюбне ставлення до своїх родичів і людей.

Бультер’єр

Коли обговорюються найстрашніші собаки у світі, бультер’єр — перша порода, яка приходить на розум. Це англійська селекційна порода відома з кінця XIX століття. Однією з головних особливостей цієї породи можна назвати її «мовчазність». Пес може напасти, не видавши жодного звуку при атаці.

Бультер’єр відрізняється своєю активністю і кмітливістю, але також високим рівнем агресії при неправильному вихованні і відсутності дресування. Крім того, пес погано переносить самотність.

Неаполітанський мастиф

Ця собака без праці може розправитися з людиною: її вага досягає 90 кг. Порода походить від давньоримських псів, які брали активну участь у військових битвах. Неаполітанський мастиф дуже агресивний і вимагає спеціального виховання від кінолога, який володіє достатнім досвідом роботи конкретно з цією породою.

Доберман Пінчер — найбільш небезпечна сторожова собака

Однією з найбільш злісних порід собак визнана порода доберман пінчер. Вона входить в десятку найбільш агресивних і злих. Собаки цієї породи є сторожовими. Доберман був виведений з метою отримання собаки міцної статури з відмінними сторожовими якостями. Виховання добермана вимагає уважного підходу, важливо нічого не пропустити, оскільки в подальшому можуть виникнути серйозні проблеми. За цією породою давно закріпилася слава некерованої і злої.

Кавказька вівчарка — надійний сторож зі складним характером

Відомо, що саме кавказькій вівчарці належить титул найкращого і надійного сторожа. При вражаючій зовнішності, ці собаки наділені ще й лютою вдачею.

У кавказців дуже складний характер, тому до дресування і виховання слід ставитися з усією серйозністю. Такий собаці не обійтися без спеціального курсу дресування і соціалізації, в іншому випадку лютий характер кавказької вівчарки може стати загрозою, в тому числі й для її господаря.

Ротвейлер — сторожова собака, небезпечна для сторонніх

Про те, що ротвейлер відноситься до числа найбільш злих собак, відомо всім. Через добре розвинене почуття території порода нерідко використовується як сторожова. Територію, на якій живе ротвейлер, він вважає своєю власністю. Саме це і робить з нього прекрасного сторожа.

Загрозу несе не злісний характер ротвейлера, а його чималі габарити, через які він стає небезпечним для всіх оточуючих. Щоб собака не несла в собі загрози, вона повинна отримати тривале наполегливе виховання і в обов’язковому порядку пройти серйозне дресування. Ротвейлер є службовою собакою, їх активно задіюють в поліції, в армії, в МНС. Собаки добре піддаються дресуванню, і при правильному вихованні дуже врівноважені і спокійні, але тільки для своїх.

Страхові компанії часто відмовляють у наданні послуг господарям ротвейлерів. І це не дивовижний факт, тому як в Сполучених Штатах за двадцять років 16% смертей сталися від укусів ротвейлера.

Якщо ви є або хочете стати господарем однієї з цих порід, необхідно займатися з нею у кінолога з 3-4 місяців. В іншому випадку рано чи пізно вихованець вийде з-під контролю, а відповідальність за його дії ляже на ваші плечі.

Але, попри все вище написане, необхідно відзначити, що будь-який представник з цього списку може стати вірним другом і захисником і найулюбленішим членом родини!

Джерело



Переглядів: 468