Яка термобілизна краща: вовняна чи синтетична

Територія успіху

Яку термобілизну вибрати.

Зима почалася, а значить, пора добряче утеплятися. Щоб зігрітися, не обов’язково надягати три светри і сковувати рухи. Термобілизна — обов’язковий атрибут спортсменів і людей, які терпіти не можуть холод і зайві шари одягу. Сьогодні ми постараємося розібратися, яка термобілизна краща: вовняна чи синтетична і чому.

Найкраща термобілизна

Перевага термобілизни не тільки в тому, що вона зберігає тепло і замінює дві кофти. Правильно вибравши цей елемент гардеробу, можна помітити, що ви не так потієте і менше схильні до застуди, тому що термобілизна добре відводить вологу на відміну від бавовни.

Вибираючи термобілизну, варто звернути увагу на матеріал, з якого вона виготовлена. Це може бути синтетика або шерсть. Також врахуйте сферу діяльності, для якої вибираєте даний елемент гардеробу: повсякденне використання, заняття спортом або активний відпочинок.

Синтетика миттєво сохне, на відміну від натуральних матеріалів. Добре підійде для людей з підвищеним потовиділенням. В синтетиці комфортно бігати, займатися альпінізмом, кататися на велосипеді. Цей вид термобілизни універсальний.

Синтетика може складатися з нейлону, поліестеру, поліпропілену. Ці тканини стійкі до стирання і пошкоджень, їх легко прати. Після прання білизна не деформується, її не з’їсть моль, вона дешевше вовняних виробів. Якщо в складі є лайкра, спандекс, еластан, то термобілизна буде ще приємніше носитися.

Переваг у синтетичної термобілизни достатньо, щоб зупинити свій вибір на ній. Але не потрібно забувати про недоліки. Після кожного носіння білизну слід прати, оскільки вона накопичує неприємний запах. Вона здатна утримувати тепло, але при однаковій щільності зігріває гірше вовни.

Вовняні волокна краще утримують тепло за рахунок своєї структури. Якщо синтетична термобілизна затримує вологу між волокнами, то вовняна ще і всередині цих самих волокон. А значить, у вологому кліматі вона буде вбирати вологу із зовнішнього середовища, що є недоліком, звичайно.

У холодну пору шерсть добре буде зігрівати і в поході в гори, і в міських умовах. Незаперечною перевагою перед синтетикою можна вважати антибактеріальні властивості вовняних виробів. Одяг з шерсті не так вбирає неприємні запахи, відповідно і носиться він довше. Правда і сохне набагато довше.

При прані вовняних речей, потрібно враховувати температуру прання і ставити спеціальну програму для вовни в пральній машині. Вироби можуть деформуватися в процесі неправильного прання і при безпосередньому носінні.

Щоб купити гарну термобілизну з вовни, доведеться витратитися, тому що вона значно дорожча, ніж синтетична. Зверніть увагу, що чим тонше вовняне волокно, тим воно дорожче.

Приходимо до висновку, що синтетична термобілизна краще підходить для сильних фізичних навантажень, а вовняна — для малорухливого способу діяльності. Не варто забувати, що неякісна шерсть може призвести до подразнення. Оптимальною буде шерсть Мерінос, оскільки вона приємна до тіла і буде комфортною, навіть якщо раптово потеплішає.

Товщина синтетичної термобілизни неоднакова. Залежно від погодних умов вона ділиться на категорії: ультралегку, легку, середню, товсту.

Функціональна білизна має бути вільного крою в теплу погоду і щільно прилягати під час морозів. Стежте, щоб термобілизна не стискала вас і не обмежувала рух, тому що організму буде складніше зігрітися.

Джерело



Переглядів: 617