Як вивести співрозмовника на чисту воду: 7 психологічних трюків

Наука

Людина буде змушена сказати вам правду.

Професійні слідчі використовують цілий ряд психологічних прийомів, щоб змусити підозрюваного «викласти всі карти на стіл». Більшу частину цього списку складають способи, що викликають страх. Але звичайні люди, як ми, наприклад, не стикаються з закоренілими злочинцями або підозрюваними. Однак ми можемо використовувати пару трюків, не викликаючи страх, щоб вивудити інформацію зі свого співрозмовника. Отже, 7 прийомів, які дозволять вам дізнатися правду.

Дитяча цікавість

Задавайте цілеспрямовані та провокаційні питання. Питання завжди викликають інтерес у того, з ким ви розмовляєте. Ви хочете дізнатися щось, але у вашого візаві в голові тут же проноситься «Чому йому це цікаво?» і «Що ще він хоче знати?». Ви можете використовувати той факт, що ваші питання викликають цікавість у співрозмовника. Такі питання повинні бути досить цікавими і співрозмовник повинен розуміти, що ви володієте певною інформацією, якою не володіє він. Коли люди усвідомлюють якийсь пробіл у знаннях або обізнаності, це можна порівняти з укусом комара. І його просто необхідно почухати. Чим більше ви можете утримувати цікавість вашої «цілі», тим сильніший свербіж.

«Винагорода»

Людям вкрай важливо отримувати заохочення. Причому негайні заохочення подобаються людям більше, ніж ті, що очікуються через якийсь проміжок часу. Спробуйте хвалити людину: «Ти так цікаво розповідаєш», «дуже надихаюча історія» і так далі. Але більше всього люди люблять отримувати цікаву їм інформацію взамін на свою — послуга за послугу. Це основа принципу quid pro quo (від лат. — «за це»). «Ти розкажеш свою нешкідливу таємницю, а натомість я розповім тобі свій секрет». З допомогою цього прийому можна з легкістю дізнатися правду, яка вам необхідна.

Зіграйте на їх емоціях

Подумайте про позитивні та негативні емоції і про те, як ваші знання і розуміння цих емоцій у людей може допомогти вам дізнатися правду. До того ж, є одна причина, чому негативні емоції допоможуть вам швидше досягти мети. Люди схильні довше і більш емоційно говорити про те, що огидно, неприйнятно, що завдало їм біль і викликало їх гнів.

Підхвалюйте його

Ви можете бути цинічні і сказати, що лестощі продавця в магазині речей про ваше гарне почуття стилю — гордовите сміття. Але це працює. Лестощі — це тактика, яка працює завжди і скрізь. До всього іншого, грамотні лестощі — ключ до співпраці. Вони роблять вас більш привабливим і доброзичливим в очах співрозмовника. Люди, які знають, як правильно робити компліменти, отримують психологічну перевагу.

Або пригнічуйте

Цей трюк прямо протилежний попередньому. Якщо виконувати його добре, то «атака» власної гідності людини переміщує її в уразливий емоційний стан і робить більш поступливою. Краще використовувати цю техніку за принципом «батога і пряника». Ви повинні використовувати бажання співрозмовника відновити зв’язок з вами. Таким чином, ви зможете дізнатися правду, адже він сам вам її легко видасть. Якщо ж зробити цей трюк погано, то ви дуже сильно відштовхнете людину. Тому спостерігайте за мовою тіла. Якщо співрозмовник ніби намагається себе обійняти, опустив плечі і трохи нахиливши голову вниз, знайте — вам вдалося вразити його. Тому в цей же момент дайте йому можливість реабілітуватися, надавши вам необхідну інформацію.

Ослаблення страхів

Подолання страху перед тим, кому ви хочете довіритися — один з найпотужніших інструментів у вашому арсеналі. Запропонуйте якийсь захист: емоційний або фізичний, якщо того вимагає ситуація, щоб викликати довіру співрозмовника, а потім продовжить розмову. Спробуйте щось на кшталт «це залишиться тільки між нами», «я віднесу твою таємницю в могилу» і так далі.

Мовчання

Саме ця прикра тиша змушує людей дивитися у свої ноутбуки і телефони, змінювати позу або дивитися на двері, сподіваючись, що хтось увійде і розрядить обстановку. У результаті один зі співрозмовників не може виносити цієї незручної паузи і починає розмову. Це допоможе вам дізнатися правду, якщо ви підтримаєте розмову і будете задавати питання. Створення тиші в сучасному світі є навмисним. Навіть у кімнаті, повній людей, що зазнають незручну паузу, у кожного є можливість висловитися. Навіть якщо це буде щось на кшталт: «Хто-небудь, прошу, скажіть вже хоч щось». Для багатьох людей тиша, тривожна. І рано чи пізно вони почнуть говорити, можливо, те, що зіграє вам на руку.

Джерело



Переглядів: 264