Як вплине на організм людини щоденне вживання сиру

Здоров`я

Цей продукт принесе чималу користь людині.

Колосальний вплив на роботу організму надає харчування. Наприклад, сир у раціоні. Чи настільки він корисний, як про це говорять? Кому не можна їсти сир щодня? Розбираємося разом.

Користь сиру для здоров’я

Молодість серця і судин, очищення печінки

Амінокислоти, що містяться у сирі, знижують небезпеку виникнення захворювань серця і судин. Від інфарктів та інсультів нас береже метионін. Ця амінокислота бере участь у процесі регенерації стінок кровоносних судин і позитивно впливає на нього.

У молочному жирі є й корисна пентодицилова кислота. Вона сприяє накопиченню ліпопротеїнів, які видаляють холестерин з судинних стінок. А завдяки вмісту у сирі метионіну процес “ожиріння печінки” (переродження клітин органу на жирову тканину) може сповільнюватися.

На думку експертів, доречним для профілактики серцево-судинних захворювань є сир з жирністю від 5 % до 18 %.

Контроль рівня цукру і гемоглобіну

У складі сиру є корисний для людського організму магній. Він допомагає підтримувати оптимальний рівень цукру у крові. Тому діабетикам ендокринологи рекомендують їсти сир на сніданок — щоб уникнути стрибків інсуліну.

Сир містить більше заліза, ніж молоко. Дефіцит цього мікроелемента безпосередньо впливає на рівень гемоглобіну. Якщо ви здали аналіз крові і терапевт попросив звернути увагу на низький показник цього білка, спробуйте ввести у свій щоденний раціон сир і пройти обстеження ще раз — через деякий час.

Нормалізація сну

Вважається, що амінокислота триптофан допомагає виробленню гормону мелатоніну. Саме його нестача призводить до безсоння, тривожності і депресії. Мелатонін регулює добові цикли і допомагає без проблем засинати. Щоб допомогти організму відновити рівень цього гормону, можна спробувати частіше їсти сир.

Гострий зір і активний метаболізм

У сирі достатньо вітамінів групи В. Вони забезпечують очний імунітет, позитивно впливають на кровопостачання ока. Сир корисно їсти з метою профілактики катаракти, кератитів, кон’юнктивітів. Вітамін В12 підтримує повноцінну роботу мозку. Рибофлавін (В2) з тіаміном (В1) беруть участь у якісному перетворенні вуглеводів на енергію, що сприяє зниженню ваги. Тобто, сир у раціоні допомагає нормалізувати обмін речовин.

Міцні кістки і м’язи

Про те, що у сирі міститься необхідний для міцності кісток кальцій, знають усі. Однак варто додати: продукти, які багаті на вітаміни D і С, фосфор і магній, сірку і селен теж сприяють цьому. Наприклад, сардина, оселедець, лосось, яйця, часник, бразильський горіх.

Особливо важливо це враховувати людям, які переступили віковий поріг у 50 років. Річ у тім, що їх організм швидше втрачає м’язову масу. У сирі є білок казеїн — найкращий продукт для зміцнення м’язів і повернення їм тонусу. Він повільно засвоюється, довше насичує, робить вас енергійним і допомагає нарощувати м’язову масу.

Вплив на жіноче здоров’я

Жінки, які часто їдять сир, відзначають: цей молочний продукт допомагає стабілізувати менструальний цикл і знизити симптоматику у пременопаузальний період, коли організм переживає чергову гормональну перебудову.

Експерти Гарвардської школи громадської охорони здоров’я провели тривале дослідження: понад 16 років вони спостерігали за жінками у пременопаузі і дійшли до висновку, що високий рівень вітаміну D і кальцію зводить ризик виникнення раку грудей до мінімуму.

Протипоказання до вживання

У такого диво-продукту, як сир, є свої протипоказання. По-перше, у ньому міститься багато солі. Тому людям, які мають проблеми з нирками, їсти сир часто шкідливо. По-друге, великий вміст білка збільшує навантаження на видільну систему.

Медики також не рекомендують їсти сир за наявності в анамнезі гастриту і непереносимості лактози. Не варто захоплюватися жирним сиром за наявності атеросклерозу і ожиріння.



Переглядів: 473