Як влаштуватися на роботу, якщо у вас майже немає досвіду

Територія успіху

Навіть з мінімальним досвідом можна знайти собі роботу.

“Вчися, встигнеш ще напрацюватися!” — зазвичай так говорять молодому поколінню старші родичі. Але вони забувають, що самі жили у часи, коли на роботу після закінчення університету їх розподіляли централізовано, а не кидали у вир дорослого життя з головою. Секрет успіху для сучасної молодої людини — починати працювати якомога раніше. Поєднати кар’єру і навчання реально — тисячі студентів довели це. Ми підготували кілька лайфхаків, як знайти роботу людині без досвіду:

Користуйтеся агрегаторами вакансій

Складіть на сайті резюме, у якому замість релевантного досвіду роботи ви можете описати свої навички та досвід співпраці з благодійними організаціями. Одні відмінно фотографують і обробляють знімки, інші чудово ладнають з дітьми і вміють розважати їх. Як мінімум, роботодавці зможуть запропонувати вам підробіток — заробите гроші, які зможете витратити на мовні курси або поїздку на обмінний семестр за кордон. Часто великі бізнесмени шукають собі тямущих молодих помічників, які можуть стати їх асистентами — передивляйтесь вакансії і не втрачайте шансу влаштуватися у гарну компанію.

Не обмежуйте діапазон

Не лише на агрегаторах, але і у соцмережах можна знайти роботу. Шукайте у соцмережах спеціалізовані групи, де людям пропонують підробити за гідну плату — зазвичай там викладають вакансії для творчих людей, пов’язані з графічним дизайном, виступом на заходах і створенням текстів для комерційних сайтів. Також можете моніторити вакансії у телеграмі — на цій платоформі зручно дивитися оголошення про роботу у тематичних групах і зберігати їх у закладки, щоб разом заповнювати форми для відправки резюме. Не забувайте, що існують програми міжнародного обміну, що надають стипендію або зарплату для їх учасників: вам оплатять витрати на переліт, отримання візи, харчування та проживання, а часто дадуть гроші на кишенькові витрати — молодій людині цього цілком вистачить. Разом із цим у вашому резюме з’явиться рядок про міжнародний досвід роботи, що вигідно виділяється, — не втрачайте такої можливості.

Пишіть відразу в особисті повідомлення

Якщо ви харизматична і розумна людина, яка до того ж відповідально ставиться до роботи і вміє вчитися на своїх помилках, знайдіть людину, у якої ви хотіли б пройти стажування. Напишіть їй мотиваційний лист в Instagram або в особисті повідомлення у Facebook — так більше шансів, що ваш лист прочитають, а не скинуть у папку “спам”. Щойно діалог зав’яжеться, запропонуйте людині зустрітися у її офісі. Там вже скористайтеся сліпучою посмішкою і вмінням підтримати розмову. Стильно одягніться і пропрацюйте промову, у якій розповісте про свої навички і плани на майбутнє. Успішні люди з радістю діляться з молодим поколінням своїми знаннями і беруть їх на роботу з метою розширити цільову аудиторію продукту.

Пропонуйте безкоштовну допомогу в обмін на піар

Якщо ваша кваліфікація стане у нагоді людині з тисячами підписників, можете відразу вважати, що витягли квиток у життя. У блогерському просторі відповідальні та ініціативні працівники на вагу золота. У ваші компетенції може входити розбір повідомлень у директ, створення заявок на покупку блогерського курсу або продукту, спілкування з піар-службами брендів, створення фірмового стилю і багато іншого. Просіть публічну особистість відзначати вас у сторіс і постах, зі створенням яких ви допомогли — пропрацювали візуал або відкорегували текст. Створіть портфоліо на окремій сторінці у Instagram і викладайте там відгуки та приклади робіт. Щойно ви зарекомендуєте себе, зможете залишитися на умовах гідної оплати або перейти до іншого блогера — попит на вас буде чималий.

Джерело



Переглядів: 280