Як відучити домашніх котів від надмірного полювання

Наука

Якісний корм і ігри змогли відучити кішок від полювання.

Нове дослідження показало, що тварини приносять додому менше гризунів і рідше полюють, якщо їм давати якісний корм з високим відсотком вмісту м’яса, а також грати хоча б по п’ять-десять хвилин в день.

Дослідження провела команда з Університету Ексетера. Вчені відібрали 355 кішок з 219 сімей, а потім перевірили, наскільки ефективно працюють пристрої, що заважають кішкам полювати. Також вони проаналізували, які способи відучити тварин від полювання існують. Роботу проводили протягом 12 тижнів.

В ході дослідження господарі грали з вихованцями, імітуючи полювання за допомогою іграшки з пір’ям. Так тварини могли вистежувати, переслідувати і нападати на «здобич» у лабораторних умовах. Також кішкам давали іграшкових мишей, щоб ті грали з ними після «полювання», як з трофеєм.

Аналіз показав, що використання високоякісного корму, що містить велику кількість м’ясного білка, скорочує час, який кішки проводять на полюванні, а також кількість гризунів і птахів, яких вони приносять, на 36%. Крім того, хоча б п’ять-десять хвилин активних ігор в день знижують цей показник на 25%.

Автори роботи припускають, що одна з причин в наступному. Деякі корми містять рослинний білок, наприклад з сої, і це, попри збалансовану дієту, позбавляє тварин важливих мікроелементів. І вихованці прагнуть отримати їх з тваринної їжі під час полювання. Однак встановити, які саме сполуки впливають на поведінку вихованців, поки не вдалося. Крім того, можливо, стимуляція хижацької поведінки під час активних ігор допомагає вихованцям виплеснути зайву енергію.

«Попередні дослідження в цій області були зосереджені на придушенні здатності кішок полювати, або тримаючи їх в приміщенні, або надягаючи на них нашийники», — зазначив професор Роббі Макдональд з Інституту навколишнього середовища і сталого розвитку Ексетера.

В майбутньому команда планує з’ясувати, чи можна відучити кішок від полювання, додаючи в корм деякі мікроелементи, а не сире м’ясо. Також вони хочуть визначити, які ігри найкраще знижують число мисливських вилазок.

«Багато власників кішок люблять дику природу і їх засмучують звички полювати і приносити додому здобич — що іноді роблять вихованці. При цьому господарі зазвичай проти того, щоб обмежувати кішок, оскільки думають, що це негативно позначиться на їх самопочутті, — розповіла Доктор Сара Елліс, керівник консультаційної групи. — Психічна і фізична стимуляція, ймовірно, допоможе тримати вихованців в хорошому стані і забезпечити належний вихід для їх енергії ».

Джерело



Переглядів: 295