Як в домашніх умовах перевірити якість води

Поради

Методи для реалізації цієї процедури.

Згідно з різними класифікаціями, найчистішу питну воду можна знайти в країнах Північної Європи. За цим показником лідерами є Данія і Фінляндія.

Водночас, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, більше 2 мільярдів людей на планеті використовують забруднену воду і це не завжди жителі країн третього світу. Ми вирішили з’ясувати, чому не можна відкладати перевірку якості вашої води і які існують методи для реалізації цієї процедури.

Навіщо перевіряти воду

Люди щодня використовують воду. При цьому організм може отримати не тільки користь, але і шкоду. Вода є універсальним розчинником, тому її часто неможливо знайти в хімічно чистій формі. Поряд з бактеріями і вірусами вона також містить велику кількість різних домішок. Все це впливає на смак води, її запах, прозорість і колір.

Забруднена вода є причиною приблизно 70-80 відсотків усіх відомих хвороб і прискорює процес старіння на 30 відсотків. Ось чому важливо перевіряти її якість. Якщо у вас немає можливості здати воду в лабораторію для проведення аналізу, ви можете провести базовий тест прямо в своєму будинку.

Депозит

Цей тест дозволяє ідентифікувати наявність домішок. Налийте воду в чисту прозору пляшку, закрийте її кришкою і помістіть в темне місце. Якщо через кілька днів з’явиться хоча б один тривожний знак (шар на поверхні, осад), то, відповідно, це означає, що якість води залишає бажати кращого: в ній присутня велика кількість солей металів.

Кип’ятіння

Цей тест дозволяє визначити наявність металів у воді. Залиште воду в каструлі, поки вона не закипить, потім залиште її на середньому вогні на 12 або 14 хвилин. Потім почекайте ще 20 хвилин, поки вода охолоне і вилийте її. Наявність вапняних відкладень навколо каструлі не є хорошим знаком. Якщо колір осаду сірий, то це означає, що концентрація кальцію занадто велика; жовто-коричневий колір вказує на надлишок заліза.

Тест на основі перманганату калію

Звичайний перманганат калію дозволяє визначити, чи є вода питною чи ні. Невелику кількість наливають на скло, після чого рідину досліджують і оцінюють реакцію. Вода повинна мати яскраво-рожевий колір. Якщо вода набуває жовтуватий відтінок, то вона поганої якості і не підходить для пиття.

Підготуйте чай

Ви повинні звернути увагу на прозорість напою. У склянку зі свіжозвареним чаєм наливають 40 або 50 мілілітрів води. Якщо вміст склянки стане яскравішим, то якість води хороша. Якщо чай стає непрозорим, тоді вам не слід пити таку воду, так як можуть бути надлишкові солі або інші шкідливі речовини, особливо органічні.

Зважування

Кажуть, що вода хорошої якості легша. З точною кухонною шкалою можна виміряти два зразки води. Краще використовувати один і той же стакан для вимірювання. Хорошим показником буде приблизно однакова маса обох склянок або ж якщо різниця становить не більше 1 або 2 відсотків.

Використовуйте дзеркало

Щоб визначити наявність дивних домішок, налийте невелику кількість крапельок води (1 або 2 міліметри) на скляну поверхню. Для цієї мети можна використовувати дзеркало. Зачекайте, поки рідина випарується, а потім оцініть результат. Якщо на поверхні залишилися сліди, це означає, що вода має домішки. Вода хорошої якості, після випаровування, повинна повністю очистити поверхню.

Розчинення мила

Цей метод дозволяє перевірити воду на рівень жорсткості. Додайте невелику кількість мила у воду. Якщо вода м’яка, воно швидко розчиниться і утворюється велика кількість піни. За наявності жорсткої води відбувається зворотне. Жирні кислоти утворюють тверде з’єднання кальцію і магнію.

Протягом усього життя людина споживає близько 35 тонн води. Ось чому дуже важливо перевіряти її якість.

Джерело



Переглядів: 502