Як слід розмовляти з начальником про особисті проблеми, щоб отримати бажаний вихідний

Територія успіху

Врахуйте ці поради під час розмови зі своїм керівником.

Ми проживаємо одне життя, і значну його частину займає робота. Ви не можете відключитися від особистих переживань, коли входите в офіс, і якщо щось відбувається вдома — чи то проблеми зі здоров’ям, чи то неприємності членів сім’ї. Але щоб компенсувати цю ситуацію і впоратися зі стресом, ви можете обговорити з керівником зміни у своєму графіку на невеликий період.

Ми зібрали п’ять важливих речей, які варто враховувати при розмові про особисті неприємності.

Подумайте про те, що вам необхідно

Замість того, щоб говорити щось, що могло б сподобатися вашому керівнику, спробуйте бути відвертими і заявляти прямо про те, що б змінило для вас ситуацію в корені і могло допомогти впоратися з проблемою. Ваш начальник буде поважати вас значно більше, якщо ви будете чесними у своїх бажаннях і залишатися собою, проявляючи себе як частина команди. Вам потрібен ще один вихідний, хоча ви знаєте, що так не прийнято? Повідомте про те, що у вас є серйозні причини для його отримання.

Приходьте з рішенням

Те, що у вас є проблема, не означає, що ваш керівник легко знайде рішення. Будьте готові запропонувати кілька ідей, які полегшать ситуацію і допоможуть піти на поступки. Якщо вам потрібно кілька вихідних — розкажіть про те, як може бути розподілене ваше робоче навантаження. Якщо вам потрібно зменшити обсяг завдань через зниження концентрації, визначте пріоритетні з них, над якими ви зможете продовжувати працювати, а також відсуньте вбік ті, що здаються менш значними. Дізнайтеся, як багато роботи у ваших колег, щоб зрозуміти, чи зможуть вони взяти на себе частину ваших завдань.

Не кидайте команду

Ваші колеги підставлять вам плече в потрібний час, але в певний момент вам слід відплатити тим же. Кожен із нас час від часу стикається з особистими проблемами, і щоб ваша компанія була ефективною — ви повинні вміти допомагати одне одному. Будьте уважними до свого оточення і не забувайте цікавитися завданнями, які виконує кожен із вас. Це дозволить вам швидше включитися в роботу в разі, якщо частина обов’язків буде переадресована на вас на деякий час.

Не бійтеся показати свої слабкості

Якщо ви працюєте в колективі, який повинен бути згуртованим і цільним, то розділяти ви повинні як хороше, так і погане. Якщо ви не говорите про проблеми, які у вас з’явилися, — у людей може створитися враження, що у вас усе ідеально. Дозвольте колегам стати трохи ближчими і поясніть, що причина вашого поганого настрою зовсім не в них, а в проблемах за межами офісу.

Пам’ятайте про межі

Те, скільки треба розповідати, — залежить від прийнятої в компанії культури. З одного боку, бути ближче одне одному — значить, швидше знаходити спільну мову, з іншого — деталі вашого особистого життя можуть відволікати від роботи. Розповідаючи своєму керівнику про проблему і водночас опускаючи несерйозні деталі, ви дозволяєте йому сконцентруватися на пошуку рішення для компенсації навантаження, а не на самій вашій проблемі.

Джерело



Переглядів: 272