Як самостійно замінити моторне мастило краще, ніж майстри на СТО

Технології

Хитрощі, про які мало хто знає.

Мастило двигуну життєво необхідне. Воно знижує тертя, чистить і захищає. Але і воно не вічне. Мастило має здатність втрачати свої властивості, і цей процес неминучий, навіть якщо ви акуратний водій, і бережете двигун. Тому мастило потрібно періодично міняти. І багато автомобілістів роблять це самостійно.

Хитрощі, які допоможуть замінити мастило більш якісно

При заміні моторного мастила, яке відслужило свій термін, залишки потрібно злити максимально якісно, щоб у двигуні залишилося якомога менше бруду і відпрацювання. І тут на допомогу приходять маленькі хитрощі, використовуючи які автомобілісти, що змінюють масло самостійно, можуть виконати цю роботу куди краще, ніж майстри на СТО.

Навіть якщо водій виконав всі умови, для успішної заміни масла — поставив автомобіль на рівний майданчик, дав двигуну попрацювати, дотримав екологічні норми, він все одно зіткнеться з проблемою, коли старе масло зливається в повному обсязі. З одного боку, в цьому немає нічого страшного, якщо відпрацювання залишилося небагато. З іншого, у великій кількості воно обов’язково вплине на якість свіжого мастила, змішавшись з ним.

Зазвичай, щоб максимально видалити відпрацювання з двигуна, крім звичайного процесу зливу, досвідчені майстри використовують спеціальний шприц для відкачування масла, який робить це через отвір, де встановлений масляний щуп. Втім, це затратно — такий насос потрібно купити. Однак є способи якісно провести заміну мастила і дешевше.

Спосіб № 1

По-перше, коли старе масло вже злите самопливом через зливний отвір, його залишки можна зцідити, піднявши одне з передніх коліс. Яке, залежить від моделі і місця розташування зливної горловини. Залишки не змусять себе довго чекати, і тонкою брудною цівкою потечуть в приготовлену для відпрацювання ємність.

Спосіб № 2

Другий спосіб годиться для тих, у кого в гаражі є компресор і продувний пістолет. Перш ніж використовувати його, необхідно відкрутити кришку заливної горловини. Потім, прикрити отвір рукою, а поміж долонею і горловиною вставити стовбур пістолета і обережно почати подавати повітря. Під тиском залишки масло також поллється з зливного отвору.

Спосіб № 3

Третій спосіб якісно злити старе масло — це зробити відкачуючий пристрій власноруч. Для цього знадобитися шприц, стяжка, крапельниця або термоусадочна трубка. Збираємо конструкцію воєдино: на носик шприца надягаємо, наприклад, термоусадочну трубку, і нагріваємо її, щоб вона щільно обжала носик. Потім, для гарантії, фіксуємо її стяжкою. Такий пристрій допоможе видалити залишки старого масла і через отвори для масляного щупа, і через отвір для зливу в піддоні. До речі, великі шприци — рідкість в звичайних аптеках. Тому найкраще використовувати ветеринарні.

Після того, як процедура зливу відпрацювання закінчена, потрібно повернути гайку зливного отвору в піддоні на місце, зрозуміло, не перетягуючи її. Найкраще для цієї операції використовувати динамометричний ключ. Потім, потрібно встановити новий масляний фільтр. І залити необхідну кількість свіжого мастила.

Джерело



Переглядів: 331