Як правильно вибрати сіль — головні секрети

Поради

Важливо не розгубитися серед великого різноманіття її видів.

Сьогодні в магазині представлений великий вибір солі різних сортів і видів. Тому можна розгубитися серед такого різноманіття. Крім того, раз у раз з’являється інформація про користь того чи іншого виду солі. Щоб зробити правильний вибір, треба знати деякі секрети. Ось деякі з них, інформує Ukr.Media.

Розмір кристалів

Коли на прилавках тільки з’явилася сіль сорту “екстра”, її почали купувати, адже вважалося, що маленькі кристали допомагають їй швидше розчинитися. Насправді така сіль виходить шляхом дрібного помолу звичайної кухонної солі. Зрештою, виходить порошок, який усі звикли бачити. У такій солі немає корисних мінералів. Вони зникають разом з хімічною обробкою, яка просто необхідна, щоб отримати сорт “екстра”. Крім того, дрібна сіль менш солона, ніж звична велика сіль. Тому найкраще вибирати сіль з великими кристалами. У ній дійсно зберігається більше корисних мінералів.

Сорт солі

Вся сіль ділиться на чотири категорії: сіль “другого” сорту, “першого”, “вищого” і “екстра”. Чим кращий сорт, тим більше очищена сіль. Якщо взяти сіль “другого” сорту, то в ній можуть бути більш темні кристали. Це натуральні домішки, які не очистилися відразу. Їх небагато, адже за офіційними стандартами домішок не може бути більше, ніж 0,16 відсотків. Це мінімальна кількість, яка допустима.

Як би це не дивно звучало, але найкраще вживати в їжу сіль із натуральними домішками. Якщо ж ідеться про вибір між сіллю “вищого” сорту і сіллю “екстра”, то краще купити “вищий” сорт.

Добавка Е 535

Здавалося б, які добавки можна покласти в сіль і для чого? Виявляється, що сьогодні так роблять багато виробників. Багато хто не знає, що в деякі види солі додається ферроціанід натрію, позначений як Е 535. Дана добавки застосовується для того, щоб сіль не була зім’ята і не злежувалася.

Е 535 дозволена на території Україні і вживати її нешкідливою. Та кількість, у якій ферроціанід натрію додається в сіль, ніякої небезпеки для організму не представляє. Однак, варто врахувати, що практично в кожному продукті присутні добавки, на самому початку написів яких стоїть бука Е. Тому краще зайвий раз не перевантажувати свій організм добавками і купувати сіль без добавки Е 535.

З огляду на дану інформацію, можна вибрати сіль правильно, щоб організм отримав максимум корисних мінералів, які просто необхідні для повноцінної життєдіяльності.

Джерело



Переглядів: 461