Як навчитися розбиратися у винах

Поради

Компетентність у питаннях вибору вина — це завжди величезний плюс.

Уміння розбиратися в алкогольних напоях, які є природною частиною практично будь-якого застілля, необхідне не тільки професійним дегустаторам. Будь-хто, кому так чи інакше доводиться підбирати асортимент напоїв урочистості, хоче прокачати «винний» навик. Особливу важливість набуває в тому випадку, коли ви очікуєте в гості тих, хто здатний розуміти всі тонкощі і відтінки смаків.

Загалом, компетентність у питаннях вибору вина — це завжди величезний плюс. До того ж це ще й дуже цікава, захоплююча наука. Повірте, осягати її — одне задоволення! Так що ж входить в той необхідний мінімум знань, який допомагає розбиратися у вині?

Вина тихі та ігристі

Недосвідченій людині на перший погляд важко визначити, що передбачає виробник, роблячи подібне позначення на пляшці. Але, якщо спробувати продукт, все стане очевидно. До ігристих відноситься звичне нам шампанське та інші винні газовані напої. А ось тихі вина — це ті, з яких під час виробництва видаляється вуглекислий газ.

Від чого залежить палітра смаків

Звичайні вина теж не володіють універсальними характеристиками. Залежно від принципів їх виготовлення вони також поділяються на типи. Наприклад, до ароматизованих вин належать ті, в які для підсилення та підкреслення смаку і аромату додаються суміші спецій. Найпоширеніший приклад — вермут.

Натуральні вина вироблені природним шляхом бродіння без добавок. Для них характерна невелика міцність: від 8 до 15 градусів.

Кріплене вино виходить шляхом додавання в натуральне невеликої кількості більш міцного напою. Найкраще для цієї мети підходить бренді — сорокаградусний напій, який не має яскраво вираженого смаку, а тому практично не впливає на букет. Тому подібні вина ще називають лікерними. До них відноситься портвейн, херес і мадера. Вони характеризуються великим змістом спирту — до 20%.

Ступінь солоду

Розбиратися у вині — значить не тільки вибирати його за кольором і міцністю. На пляшках також можна зустріти позначення: сухе, напівсухе, солодке і напівсолодке. Ступінь вираженості смаку визначають особливості виготовлення. Натуральні вина — сухі, оскільки практично весь цукор видаляється природним шляхом. Багатьом здається, що сухе вино — кисле, але насправді в ньому може і не бути кислот. Іноді можна створити напівсухе або напівсолодке вино, якщо до того має сировину. Але, зазвичай, отриманий напій буде дуже дорогим. Адже в якісні вина ніхто спеціально не додає цукор. Так і трапляється таке нечасто. В основному ж для досягнення більшої насолоди виробник втручається в природний процес бродіння, щоб його затримати.

Палітра кольору

Відтінок, який буде мати напій, залежить від секретів створення і від колірних характеристик винограду. Вино білого кольору можна виготовити з будь-якого вихідного продукту, адже сокова маса попередньо очищується. Червоні вина можна виготовити виключно з «кольорового» винограду, причому бродіння відбувається разом зі шкіркою. А ось рожевий відтінок досягається в тому випадку, якщо мезгу (масу з розчавленого винограду) залишають тільки на початковому етапі виробництва, після чого залишається тільки сік.

Що таке купаж

Якщо ви бачите на пляшці позначку про те, що це купажне вино, це означає, що зроблено воно з декількох видів винограду. Хороший купаж може виявитися досить непередбачуваним. Так звані сепажні вина використовують тільки один сорт винограду. Смак таких вин буде більш передбачуваним. Але це так, зрозуміло, тільки для тих, хто добре обізнаний про сортову різноманітність виноградників, на яких «виросло» вино.

Джерело



Переглядів: 331