Як дізнатися, чи можна пити воду з колодязя
Багато хто звик, що колодязна вода — чиста, смачна і безпечна.
Адже так приємно зачерпнути в літню спеку відерце прохолодної води і насолодитися сільськими пейзажами. Але не з кожного колодязя можна пити. Ми підкажемо, як визначити безпеку води навіть без проби.
З яких колодязів не варто пити
Перш ніж пити воду з незнайомого колодязя, ретельно його огляньте. Якщо рідина виявиться неякісною, можуть виникнути проблеми зі шлунком або кишечником, так що краще перестрахуватися.
По-перше, зверніть увагу на зовнішній вигляд колодязя. Облагороджене місце без моху і бур’янів свідчить про те, що за ним доглядають. Відповідно, люди п’ють з джерела і піклуються про нього. Якщо ж колодязь виглядає неохайним або покинутим, напевно на це були причини. У такій ситуації варто пошукати інше джерело.
По-друге, уникайте свердловин, розташованих поруч з хімзаводами, фермерськими господарствами та іншими підприємствами, що забруднюють підземні води. Навіть вуличні туалети потрібно розташовувати подалі від джерела, щоб уникнути негативних наслідків. Обов’язково враховуйте це, якщо тільки збираєтеся бурити свердловину.
Як перевірити якість води
Не забувайте про банальні поради: пийте тільки чисту і прозору воду без підозрілих запахів, особливо хімічних. Уникайте рідини з гнилим, металевим, пліснявим, муловим ароматом. Невластиві запахи означають, що у воді надлишок певних компонентів. До речі, аромат може проявитися при нагріванні рідини. Таку воду теж краще не вживати.
Якщо за зовнішніми ознаками вода виглядає питною, зробіть ковток. Солодкий післясмак свідчить про гіпсові частинки в складі. Солоний сигналізує про наявність мінеральних солей. Гіркий присмак означає, що у воді багато сульфату магнію. Гниль відчувається через велику кількість органічних елементів. А металевий післясмак виникає від надлишку заліза.
Досліди в домашніх умовах
Для перевірки інших характеристик води, проведіть домашні досліди. Наприклад, щоб визначити жорсткість, розмильте крапельку рідкого мила. Якщо добре піниться, значить вода м’яка. Зворотна реакція — ознака жорсткості.
Цікавить кількість мінеральних солей? Залиште краплю води на скляній поверхні. Якщо після висихання залишився каламутний слід, вміст мінералів зашкалює.
Сумніваєтеся в чистоті води? Налийте рідину в прозорий стакан і спробуйте прочитати крізь нього текст на журналі або папері. Плюс так стане помітніший осад, який може виявитися сміттям, дрібним камінням, піском і навіть черв’яками.
Визначити якість води допоможе марганцівка. Додайте в рідину невелику кількість речовини і оцініть відтінок. Блідо-рожевий свідчить про безпеку води. А мутно-жовтий — ознака того, що рідину пити точно не варто. Обов’язково використовуйте наші поради, якщо захочете напитися з колодязя і не ризикуйте шлунком.
Переглядів: 330