Як боротися з вологою в плафонах головного світла автомобіля
Чому потіють фари.
Коли всередині фари головного світла хлюпається водичка це означає, що скоро їй може прийти кінець. З іншого боку, не варто впадати в паніку бачучи легкого запотівання скла фари.
Спочатку розберемося, чим загрожує хронічна вогкість всередині фари машини. Серед неприємних наслідків такого стану речей назвемо окислення контактів всередині приладу і як наслідок — проблеми з електромережами. Паралельно може розвинутися прискорена корозія металевого відбивача. Вогкість може стати причиною частих виходів з ладу лампочки. Однак наявність невеликої кількості вологи в фарі, в принципі, допустимо. Річ у тім, що будь-які автомобільні джерела світла — що галогенові, що ксенонові, що світлодіодні — сильно нагріваються під час роботи і, відповідно, нагрівають повітря всередині фари. Як і належить нагрітому газу, він розширюється і його надлишки виходять в навколишню атмосферу через спеціальний клапан в задній частині світлового приладу.
Якби не цей механізм, фара просто лопнула б. Коли ми гасимо головне світло, фара і повітря всередині неї остигають. Газ охолоджується й стискається, а у фару через той же клапан затягується повітря з атмосфери. Разом з ним потрапляють і пари вологи, повсюдно присутні навколо нас. Саме вони можуть конденсуватися на склі фари, викликаючи запотівання. Це, повторимося, нормально, оскільки вже наступне включення ближнього світла знову нагріє фару, волога випарується і піде через клапан назовні. Набагато гірше, якщо всередині фари утворюється калюжка води.
Це означає, що нормальний процес газообміну або порушився з якихось причин, або конструктори фари чогось недодумали спочатку. З водою у фарі з вини останніх ми вдіяти мало чого можемо. Хіба що спробувати “сколхозіть” в ній якусь подобу зливного клапана, який буде пропускати воду і повітря, але перешкоджати проникненню бруду і пилу з дороги. Але, зазвичай, в таких випадках простіше поміняти машину.
Буває, що фара не потіла і раптом у якусь мить почала конденсувати вологу. Це означає, щось клапан вийшов з ладу, або в фарі з’явилися зайві отвори. Іншими словами, в корпусі утворилася тріщина або скло в якомусь місці відклеїлося від пластикової “оправи”. Останнє трапляється найчастіше. Якщо в фарі з’являється вода після миття машини, то швидше за все, причина саме в цьому.
Якщо справа була у тому що перестав працювати клапан або забитих сміттям дренажних отворах, то досить прочистити їх і включити ближнє світло. Волога висохне і більше не буде докучати своєю присутністю. У разі тріщини або скло відклеїлося експерти радять визначитися, що для вас більш прийнятно з точки зору фінансових і трудових витрат: поміняти фару на нову або спробувати закрити за допомогою герметика “пробоїни” в старій.
Переглядів: 293