Як боротися з шанувальниками “руського міра” ?

Суспільство

Щодня в новинах ми читаємо про виявлених зрадників та інформаторів, котрі допомагають росіянам готувати і коректувати ракетні удари. Моторошно усвідомлювати, що ці звичайні люди живуть серед нас, але поділяють цінності ворога. Ці люди ненавидять Україну настільки, що готові спрямувати ракети і дрони на власні міста.


Пише Голос-Інфо


Чому ж вони інакші, ніж ми?

Хтось виховувався у часи радянського союзу і живе ностальгією за імперією. Хоча знав про неї лише солодку брехню, а не страшну криваву правду, приховану за «самим вкусним мароженим». А хтось продає свою країну за гроші. Просто знаходить в російському Telegram «роботу», за яку обіцяють криптовалюту і «вам нічого за це не буде».


Правда в тому, що подолати їх ми можемо лише разом. Жодної толерантності до цінностей «руського міра». Постійна самоосвіта і знання 300-літньої історії російських підступів і агресії щодо нас. Роз’яснення любителям Пушкіна і Булгакова, чому ці постаті – маркери окупаційної влади.


А якщо трапляється особливо запеклий шанувальник срср і того, як усе було при Сталіні, то, ймовірно, слід зважити можливість повідомити про нього в СБУ. Адже саме такі потім виявляють незрозумілий інтерес до підприємств, військових об’єктів, адміністративних будівель, місць логістики чи роботи волонтерів-помічників ЗСУ.


Ну а якщо помітили людину з телефоном чи квадрокоптером поблизу стратегічно важливих об’єктів, на кшталт залізниці, військової частини, об’єктів палива та енергетики тощо, то телефонувати до СБУ слід негайно. Номери легко знаходяться онлайн. Або просто можна набрати 102, і поліціянти розберуться, чи викликати до фотолюбителя контррозвідників.


Правоохоронці зазвичай закликають також звертати увагу на підозрілі автомобілі поблизу важливих об’єктів, незрозумілі предмети, яким не місце там, де вони лежать, а також любителів знімати місця влучання ракет.


Щодо останніх, то лише фахівці можуть судити, чи дасть інформація про місце влучання перевагу ворогу при наступному обстрілі. І все ж охочих хапонути на фото з місць трагедій не меншає. І це попри те, що вже десятки таких «блогерів» отримали підозри й вироки, адже завдяки їхнім фото наступні влучання росіян призводили до масових руйнувань і жертв.


Повномасштабна війна триває вже 28 місяців. Жити, як раніше, не виходить ні в кого з нас. Але жити з усвідомленням того, що наша безпека і наше виживання – відповідальність кожного, – усе ще необхідно вчитися.


Стежте за нами в соціальних мережах: ЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.


 



Переглядів: 491
banner