Впроваджуємо комплексний підхід для захисту прав військовослужбовців, будуть і виїзні перевірки
Міністерство оборони України продовжує реформи, спрямовані на посилення захисту прав військовослужбовців, створення сучасної системи охорони ментального здоров’я та охорони здоров’я в цілому, розвитку соціальної сфери, а також політику залучення, розвитку та утримання людського капіталу та гуманітарної сфери.
Про це заявила заступниця міністра оборони Наталія Калмикова під час зустрічі з делегацією Ради Європи на чолі з керівником Департаменту з питань імплементації прав людини, стандартів правосуддя та правової співпраці РЄ Фредеріком Долтом.
На зустрічі також були присутні представники відповідних департаментів та управлінь Міністерства оборони України.
Особливу увагу було приділено роботі новоствореного Центрального управління захисту прав військовослужбовців.
«Ми впроваджуємо комплексний підхід до питання захисту прав військовослужбовців. Він передбачатиме і виїзні перевірки на місце події, і відлагоджений механізм реагування на конкретні скарги з подальшими заходами з відновлення прав. Однак захист прав – це лише один із багатьох блоків побудови нової системи у військах, в центрі якої стоїть людина. Вона охоплює і мотивацію, і ментальне здоров’я, і створення нової системи охорони здоров’я, включаючи реабілітацію, і націонал-патріотичне виховання і багато іншого. Сподіваємося на підтримку та допомогу у цій справі», — заявила Наталія Калмикова.
Водночас керівник Департаменту з питань імплементації прав людини, стандартів правосуддя та правової співпраці РЄ Фредерік Долт зауважив, що зараз реалізуються десятки проєктів із захисту прав людини.
«У нас є окремі програми з навчання юридичних фахівців з різних аспектів захисту прав людини, а також програми. З початку повномасштабної війни в Україні ми фактично подвоїли наші зусилля», — зазначив він.
Сторони також домовилися про посилення співпраці та подальшу роботу у цьому напрямку.
Переглядів: 227