Віл початку року на Прикарпатті зафіксували 15 випадків лептоспірозу
В Івано-Франківській області за 9 місяців 2019 рік зареєстрували 15 випадків лептоспірозу. Серед них – один летальний.
Натомість у 2018 році було 12 випадків, інформує Івано-Франківський обласний лабораторний центр.
Найбільшу кількість випадків захворювання на лептоспіроз було виявлено в Галицькому районі – 3 випадки. По 2 випадки зареєстровано в Городенкіському, Косівському та Надвірнянському районах. В Долинському, Рожнятівському, Снятинському, Тисменицькому, Тлумацькому районах та в м. Яремче протягом року фіксувалось по одному випадку. Не зареєстровано лептоспіроз в Богородчанському, Верховинському, Калуському, Коломийському, Рогатинському районах і м. Івано-Франківськ та м. Болехів.
За результатами епідеміологічних розслідувань встановлено, що хворіють в переважній більшості чоловіки (73,4%), пенсіонери (46,7%).
Основним джерелом інфекції (80,7%) були гризуни. 73,4 % випадків захворювань пов’язані з порушенням гігієни при догляді за тваринами, виконанні господарських робіт в приміщеннях, які заселені гризунами. Майже 13,3% випадків пов’язані з вживанням їжі, яка містить виділення гризунів.
Пік росту захворюваності припадає на серпень – купальний сезон та сільськогосподарські роботи.
В 2019 році спостерігається зростання кількості випадків з пізнім зверненням за медичною допомогою – в перші дні звернулось тільки 4 з 10 хворих. В 77,8% випадків захворювання перебігало у важкій формі.
Джерелами інфекції є різні тварини, зокрема, гризуни: лісова миша, полівка, водяні щури, землерийки, щури, їжаки, бродячі та домашні собаки, свині, велика рогата худоба та інші. Лептоспіри виділяються з сечею та потрапляють на харчі та у воду.
У тіло людини бактерія може потрапити під час купання в зараженій водоймі, наприклад, якщо на березі живуть щурі. Також при контакті з хворими тваринами або після вживання зараженої їжі.
Переглядів: 311