Війна переходить на новий етап, – Залужний
Війна в Україні тепер переходить на новий етап: «позиційна» війна статичного та виснажливого бою. Про це написав у колонці для The Economist головнокомандувач збройних сил України Валерій Залужний.
Реально все зводиться до того, що ми як воювали з постійним дефіцитом зброї, так це і продовжуємо робити. Захід не надає всього необхідного і в потрібних об’ємах.
«Загроза переходу до позиційної війни — це серйозний виклик для України. Затягування — вигідне противнику, оскільки надасть йому можливість відновлювати та нарощувати свій воєнний потенціал», — наголосив військовий.
За його словами, для перемоги у війні необхідно озброєння — основною зброєю є ракети та снаряди.
«Збройні сили України потребують ключових військових можливостей і технологій, щоб вийти з такого роду війни. Найважливішим з них є повітряна сила. Контроль над небом необхідний для великомасштабних наземних операцій. На початку війни у нас було 120 бойових літаків. З них лише одна третина була придатна до використання», — зазначив Залужний.
Перший етап
Україні необхідно наносити масовані удари з використанням приманок і ударних безпілотників. Це дозволить перевантажити системи протиповітряної оборони росії.
Другий етап
Радіоелектронна боротьба та глушіння сигналів зв’язку та навігації. РЕБ — ключ до перемоги у війні безпілотників. росія останнє десятиліття модернізувала свої сили РЕБ та створила новий рід армії — 60 нових видів техніки.
Третій етап
Контрбатарейний вогонь та повне ураження артилерії противника у цій війні, як і в більшості минулих воєн, становить 60-80% усіх військових завдань.
Четвертий етап
Україні необхідно вдосконалювати технологію розмінування. На початку війни в України для цього було обмежене та застаріле обладнання. Однак навіть західні поставки пристроїв для розмінування виявилися недостатніми з огляду на масштаби російських мінних полів в Україні.
П’ятий етап
Нарощування резервів України. путін не зміг отримати швидку перемогу у війні проти України через страх оголосити загальну мобілізацію, яка може спровокувати політичну кризу. Проте наші можливості для підготовки резервів на власній території теж обмежені.
«Позиційна війна – це тривала війна, яка несе величезні ризики для Збройних Сил України та для її держави. Якщо Україна хоче вирватися з цієї пастки, нам знадобляться всі ці речі: перевага в повітрі, значно вдосконалені засоби електронної боротьби та контрбатарейної боротьби, нова мінна технологія та здатність мобілізувати та тренувати більше резервів», — резюмував Залужний.
Нагадаємо, минулого тижня Залужний провів зустріч із Верховним головнокомандувачем Обʼєднаних збройних Сил НАТО в Європі, командувачем ЗС США в Європі генералом Крістофером Каволі та начальником Штабу оборони Великої Британії адміралом сером Тоні Радакіним. Про це головнокомандувач ЗСУ повідомив на своєму Telegram-каналі в четвер, 26 жовтня.
«Обговорили наші наступальні та оборонні операції, ситуацію на найбільш складних напрямках, а також дії та ймовірні плани противника», — зазначив він
За його словами, на зустрічі сторони зупинилися на актуальних потребах Збройних сил України в снарядах, дронах та військовій техніці.
«Окремо обговорили ключові питання посилення нашої протиповітряної оборони та прикриття в осінньо-зимовий період обʼєктів критичної інфраструктури», – додав він та висловив вдячність.
Переглядів: 437